Повече от 50 български издателства ще се включат в 11-то издание на Алеята на книгата във Варна, което ще се състои от 31 юли до 9 август, съобщиха днес от Асоциацията "Българска книга" - основен организатор на събитието. По традиция шатрите ще бъдат разположени в пешеходната зона на централната част в града.
В рамките на изложението отново ще има Литературен кът на открито, който ще даде шанс на читателите да се срещнат със свои любими автори и издатели. През тази година в програмата са включени представяния на романи, стихосбирки, сборници. Достъпът до всички събития е свободен.
Алеята на книгата е уникален формат, утвърден като най-мащабното пътуващо книжно изложение в България. Началото му е положено във Варна през 2010 г. в партньорство с общината в крайморския град.\БТА
Днес в галерия "Ларго" ще бъде открита изложбата от селектираните творби от шестото издание на Международен екслибрис конкурс Варна. На откриването ще бъдат обявени и наградените художници. Организатор на престижния графичен форум е Фондация за изкуство „Йордан Петков“ в партньорство с галерия "Ларго". Конкурсът се реализира с финансовата подкрепа на..
Специализирано обучение за работа с лазерен профайлър за графично изобразяване на керамични обекти от черноморския регион се проведе в Регионалния исторически музей във Варна. В обучението участваха археолози и музейни специалисти от историческите музеи във Варна, Бургас и Провадия. Основната цел на обучението е да демонстрира и въведе..
Mонографията на проф. дн Красимира Мутафова „Религия и идентичност (християнство и ислям) по българските земи в османската документация от XV – XVIII век“, издание на Университетско издателство „Св. св. Кирил и Методий“ ще бъде представена oт 18 часа днес в о тдел „Изкуство“ (ул. „Ген. Паренсов“ 3) на Регионалната библиотека във Варна...
Варненска десетокласничка, част от школата по иконопис при Центъра за подкрепа за личностно развитие към Общинския детски комплекс, ще дари на варненския храм "Св. Архангел Михаил" хоругва, изработена върху платно. Зорница Йорданова е 10. клас. Тя изучава рекламна графика в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" и е възпитаник на..
Днес е първият фестивален ден от Международния хоров фестивал "Черноморски звуци", който открива лятото в Балчик за 13-а година. Откриването е в 18.30 часа с посрещане на съставите и първи от общо шест фестивални концерта на централния площад от 18.30 часа. Часа по-късно към яхтеното пристанище ще се спусне дефиле на участниците. Програмата ще открият..
Документалният филм „Рицарят на смеха“ за Георги Парцалев ще бъде прожектиран в рамките на Паралелната програма на фестивала „Варненско лято“. Събитието е по повод честването на 100-годишнината от рождението на един от най-самобитните български актьори от втората половина на XX век. Прожекцията ще бъде с участието на режисьора на лентата Георги Тошев,..
Хората не трябва да ходят на театър само, за да се смеят. Варна е град, в който има толкова много културни прояви и публиката има възможност да избира какво да гледа. Това каза актрисата Цветана Манева на пресконференция, посветена на откриването на Международния фестивал Варненско лято. Изказването й е реакция след коментар на зрителка, която и..