Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нови по-строги противоепидемични мерки в община Добрич от днес

Снимка: ЕПА/БГНЕС

От днес до края на месец август в община Добрич със заповед на кмета са въведени нови, по-строги противоепидемични мерки.

Целта е да се ограничи разпространението в общината на коронавирусната инфекция, която вече е не само клъстерно, но и дифузно.

Със заповедта на кмета на община Добрич Йордан Йорданов се преустановяват присъствените учебни часове в центровете за подкрепа на личностно развитие и специализираните обслужващи звена от системата на предучилищното и училищното образование, както и във висшите училища.

Всички колективни и индивидуални спортни мероприятия на открито и на закрито се провеждат без публика. Конгресно-конферентни мероприятия, семинари, изложения и изложби могат да се провеждат при заетост на местата до 50% от общия им капацитет.

Същото ограничение важи и за театрите и концертите. Забраняват се посещения на външни лица в специализираните институции за предоставяне на социални услуги за деца и възрастни, пенсионерските клубове се затварят.

Заповедта важи до края на месец август.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Захари Васков

Главна дирекция "Национална полиция" с нов директор

Старши комисар Захари Васков е новият директор на Главна дирекция "Национална полиция", съобщава БНР.  Той е бил назначен на поста от вътрешният министър Даниел Митов.  Очаква се по-късно МВР да излезе с официална информация за назначението.

публикувано на 28.02.25 в 11:09

Как да се справим с конфликти в етажната собственост - полезни съвети от професионален домоуправител

Конфликтите в етажната собственост са често срещан проблем, който може да бъде решен с правилен подход и познаване на закона. Кристияна Атанасова, професионален домоуправител и юрист, сподели в предаването "Новият ден" по Радио Варна важни съвети за разрешаване на напрегнати ситуации между съсобственици и защита на правата на всеки обитател на..

обновено на 28.02.25 в 10:45

АПИ отказа затваряне на "Хемус" за протеста на пчеларите, местят се в Добрич

Агенция "Пътна инфраструктура" е отказала затваряне на автомагистрала "Хемус", съобщиха преди минути организаторите на протеста на пчеларите, планиран за 1 март в района на село Слънчево. Недоволството си пчеларите ще изразят пред Спортната зала "Добротица" в Добрич и на пешеходната пътека пред нея от 10.20 часа в събота, 1 март, след което планират..

публикувано на 28.02.25 в 10:45

Задържаха жп работници за кражба на гориво в Карнобат

Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани при мащабна специализирана операция в района на ЖП гара Карнобат.  Полицаите са установили кражба на голямо количество дизелово гориво, предаде БНР-Бургас.  Акцията е започнала тази сутрин около 4 часа. По първоначални данни е установена кражба на между 6 и 7 тона дизелово гориво от цистерна,..

публикувано на 28.02.25 в 10:30

Задържаха 27-годишен за търговия с наркотици във Варна

Електронна везна със следи от кокаин, кутия с марихуана, пликчета с кокаин, пакетчета с метамфетамин и сумата от 35 105 лева били намерени и иззети от полицаите на Трето Районно управление при извършено претърсване в дома на 27- годишен варненец.  До оперативните действия се стигнало, след като минути преди това органите на реда спрели младеж, известен..

публикувано на 28.02.25 в 09:26

Тема с продължение: Ще бъде ремонтиран част от пътя в района на бизнес зоната край с. Тополи

Пътят за село Тополи, където има голяма бизнес зона с над 35 фирми със свои производствени бази в землището на населеното място, има нужда от ремонт. С този сигнал към Радио Варна в началото на седмицата се обърна Надежда Алтунян. Тя попита кога пътят ще бъде ремонтиран и изрази опасенията си, че трасето не е безопасно. По този път се движат много тежки..

публикувано на 28.02.25 в 09:20
Снимката е илюстративна

Протест на пчеларите затваря за 2 часа магистрала "Хемус" на 1 март

Пчелари от цялата страна ще излязат на национален протест на 1 март, за да изразят своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на земеделски земи от изграждане на ветрогенераторни паркове и вредното въздействие на инфразвука върху пчелите. Организатори са шест неправителствени организации от Варна, Добрич, Шумен, Плевен,..

публикувано на 28.02.25 в 08:15