Настояваме за незабавната оставка на председателя на парламента Цвета Караянчева заради вчерашните събития в парламента и заради публичното й изявление НСО да си свърши работата. Тя употреби политически НСО, превръщайки я в политическа бухалка срещу мирно протестиращи граждани. Това каза бившият омбудсман Мая Манолова по време на съвместен брифинг с партия „Волт“, „Изправи се.БГ“ и гражданската инициатива „Системата ни убива“, предаде репортер на БГНЕС.
Манолова подчерта, че заседанията на парламентарните комисии са публични и граждани, експерти и организации имат право да участват в тях. По думите й това е записано в правилника за дейността на парламента и именно това е било нарушено вчера, след като Караянчева е разпоредила да им бъде отказан достъп.
„Караянчева е превърнала парламента в политическа централа, която се охранява като от частна охранителна фирма“, заяви тя и подчерта, че участвалите гардове са били цивилни, с маски и без отличителни знаци. За това попита дали тези служители са били на НСО или на друга организация.
Манолова се възмути и от факта, че по време на стълкновението трима от гардовете са снимали с телефоните си./БГНЕС
Оттеглянето на Бюджет 2026 и реакцията на Бойко Борисов е рефлекс, основан на страх. Той знае до какво може да доведе гнева на хората по улиците. Има несполучлив опит от минали години. Това коментира в предаването на Радио Варна POST FACTUM политологът Теодор Славев. Според него в решението не може да се намери нова управленска логика. Славев..
БСП може да преосмисли участието си в управлението. Това заяви лидерът на социалистите Атанас Зафиров на извънреден брифинг на Позитано 20, предаде БНР. Българската социалистическа партия изрази сериозно безпокойство от решението за отлагане на бюджетната процедура за 2026 година. След съвместно заседание на Изпълнителното бюро на партията и..
Софийска градска прокуратура (СГП) привлече към наказателна отговорност 7 лица за организирана престъпна група, свързана с корупция (чл. 321, ал. 3 НК), и постанови задържането им за срок до 72 часа., предаде БГНЕС. Обвинението спрямо тях е, че от началото на месец януари 2013 г. до 26.11.2025 г. на територията на гр. София, гр. Варна и други части на..
Състав на Варненския окръжен съд измени мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев в по-лека, като го пусна на свобода под парична гаранция в размер на 200 000 лева. Сумата трябва да бъде платена в 7-дневен срок. Десетки симпатизанти на Коцев очакваха произнасянето пред сградата на Съдебната палата, те скандираха "Свобода" и "Победа"...
2025-а година е една от най-тежките в последните 30 години, нуждаем се от кардинални промени в напояването и поземлените отношения, каза по време на откриването на 13-ия национален агросеминар, организиран от Националната асоциация на зърнопроизводителите с участието на МЗХ, председателят на организацията Илия Проданов. Форумът в курорта Албена до..
Състав на Варненския окръжен съд ще се произнесе в 17,00 часа по мярката за неотклонение "задържане под стража" на кмета на Варна Благомир Коцев. Защитата на Коцев - адвокатите Ина Лулчева и Николай Владимиров, поискаха мярка "подписка" като заявиха, че разследването е приключило и Коцев няма как да повлияе, ако е на свобода. След пледоариите на..
Общински съвет – Варна одобри компенсирани промени по бюджета на общината за 2025 г., продиктувани от непланирани разходи и възникнали нови обстоятелства. Корекциите се извършват в рамките на утвърдените бюджетни параметри, като средствата се пренасочват от дейности, които няма да бъдат реализирани през тази година. Според решение на..