Курортен комплекс „Чайка“, който от години на практика е и жилищен район, а не само туристически, през последните няколко месеца се „прочу“ с ремонта на улица „Боян Бъчваров“. Оказва се обаче, че има и друга забележителност в района – гигантска локва, непреодолима нито за пешеходци, нито за автомобили... Тя е на ул. “Ангел Главчев".
Репортерът Нина Милошевич разговаря с няколко варненци, подали сигнала в редакцията на Радио Варна, а и към няколко институции преди това. По думите им, проблемът остава нерешен от години. След всеки дъжд улицата се превръща в езеро и докато през лятото водата се изпарява бързо, то през зимните месеци локвата е част от ландшафта.
Огромната локва, когато се напълни с вода, изкарва така до пролетта, твърди жител на района, който нерядко се принуждава да отводнява проблемния участък с помпи. Усилията му обаче дават резултат за кратко, тъй като водата се стича от склона. Най-често автомобилна гума, поставена в образувалото се "езеро", предупреждава за дълбочината на ямата. Теренът е напълно непроходим за пешеходци, които трябва да избират алтернативни маршрути.
Подробностите чуйте от репортажа на Нина Милошевич:
Няма кандидати по обществената поръчка за осигуряване на зимна поддръжка и снегопочистване в районите "Младост" и "Приморски" във Варна. След 10 дена ще бъде обявена нова процедура и ще се очакват нови оферти. Това каза заметник-кметът Димитър Кирчев. Кирчев изрази надежда до края на декември да бъде избран изпълнител. При извънредна ситуация и липса на..
Политически мотиви стоят в основата на цялата сага около задържането на варненския кмет Благомир Коцев. Това убеждение изказа политическият анализатор Емилия Милчева в предаването на Радио Варна POST FACTUM. По думите й от началото до края случаят е политика, а първоначалното арестуване на Коцев още през юли е било сигнал за подготвяне на предсрочни..
Конвоят с кмета на Варна Благомир Коцев, който тръгна от Централния софийски затвор, пристигна във Варна малко преди 17:00 часа. Пред затвора бяха съпругата и бащата на кмета, негови приятели и съмишленици, които скандираха "Благо, с теб сме!". Варненският окръжен съд ще заседава на 27 ноември по мярката му за неотклонение. Съдия-докладчик е..
Най-адекватната мярка, която следва да се приложи спрямо кмета на Варна Благомир Коцев в този момент, е най-леката, предвидена от закона - подписка. Такова мнение бе застъпено и от един от съдиите от Софийския апелативен съд. Това каза адвокатът на Коцев Николай Владимиров, който изрази оптимизъм, че скоро окончателно ще приключи производството. Очаква..
Жители на варненския квартал "Изгрев" подават сигнал за ескалиращ проблем с група агресивни безстопанствени кучета, които в последните две–три седмици ежедневно нападат хора в района. Сигналът е изпратен до Радио Варна от Анна Тончева, която описва ситуацията като „безобразна и недопустима“ и настоява институциите да предприемат незабавни мерки...
Министерството на туризма обяви търг с явно наддаване за отдаване под наем на три морски плажа в община Балчик – „Балчик – Двореца – Север“, „Балчик – Двореца“ и „Балчик – Двореца – Юг“. Плажовете са част от изключителната държавна собственост и се намират на черноморското крайбрежие на община Балчик. Морският плаж „Балчик – Двореца – Север“ е с..
След последния ремонт правилата са строги – забранени са алкохолът, пушенето и внасянето на храна. Нарушенията водят до тристепенна санкция: забележка, последно предупреждение и окончателно изгонване. Марков отчита и тревожна тенденция – все повече млади хора, дори на 20 години, търсят подслон след семейни конфликти. Въпреки трудностите..