Държавата е увеличила средствата за национална реклама на туризма и те ще бъдат около 17 милиона до 31 май е удължена нотификацията за плащане на 35 евро за чартърни полети до 31 май-това съобщи вицепремиерът Марияна Николова,която проведе работна среща с Франк Кванте, главен изпълнителен директор на "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт", и с представители на мениджмънта на Летище Варна.Николова уточни
Реално осигурените средства, като допълнителен бюджет, са в размер на 5 млн. лева, а общият бюджет възлиза на стойност 17 млн. лева, каза Николова. Тя уточни, че министерството ще направи всичко възможно да поиска и допълнително увеличение, защото амбициита, по отношение на рекламирането на страната ни като 4- сезонна дестинация, са много високи.
Ние работим на ключовите пазари, вече имаме такива инициативи, така че стремежът ни е финансовият ресурс да бъдат максимално увеличаван за реклама и засилването на политикта на ресорното министерство в областта на рекламата, каза още тя.
В срещата участваха кметът на Варна Иван Портних и областният управител Стоян Пасев.Николова посочи,че има безпрецедентен спад в международните пътувания,записванията за зимния сезон са 30-40 процента.Тя каза още,че ситуацията е много динамична и прогнози трудно се правят, но въпреки това политиката ще продължава да бъде границите да са отворени и само в краен случай да се изисква отрицателен PCR тест.
Подробности чуйте в звуковия файл:
Във връзка с празниците Първи март и Осми март от Община Балчик и тази година са определени площи за търговия на открито с цветя и мартеници. За времето 10 февруари до 10 март това са местата до автобусни спирки в центъра, площад "Възраждане", кв. "Балик", кв. Левски, общински пазар, както и комплекс Круни в Балчик. Такса за площите в периода не се..
Инициативата за бойкота на веригите сам по себе си е добра новина, защото се прави за първи път, това обяснява и тази вълна на Балканите. Това е практика, която потребителите прилагат в Европа и САЩ. Но аз лично имам резерви заради това, че не е срещу една верига, както обикновено се прави, и че исканията са по-скоро към трето лице - към държавата. Това..
Пешеходният мост на улица "Капитан Райчо Николов" във Варна е в лошо състояние. Лентите на съоръжението са разлепени, вода се събира при всеки дъжд, кално е, а заради липсата на кошчета в близост там се събират отпадъци. С този сигнал към редакцията на Радио Варна се обърнаха слушатели, които живеят в района и са принудени всеки ден да преминават по..
Вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов ще се срещне с всички летищни оператори в страната. Вчера той обяви, че очаква до петък предложение с възможните законови и технологични решения, които да гарантират, че дронове няма да застрашават сигурността на полетите у нас. Очаква се днес на поредно заседание да се събере Съветът за съвместно..
Информационна среща за заинтересованите да кандидатстват с проекти по Фонд "Култура" ще се проведе от 16:30 до 18 часа днес в зала "Пленарна" в Община Варна. Събитието е в ъв връзка с обявените две сесии за набиране на предложения по Фонд "Култура" за 2025 г. Поканени са всички културни организации и желаещи да получат актуална информация. Дискусията..
Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: · На 11.02.2025 г. В периода 9:30 ч. до 11:30 ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: гр. Варна -..
Сутринта ще преобладава слънчево време, но от изток облачността постепенно ще се увеличи и късно вечерта и през нощта на места по крайбрежието ще превали слаб дъжд и сняг. Ще продължи да духа слаб до умерен, по Черноморието временно силен, предимно северен вятър. Максималните температури ще са между -1° и 4°, за Варна около 3°. Вълнение на морето..