Англичани и руснаци масово продават своите ваканционни имоти и къщи в малките населени места по Северното и Южното Черноморие, каза за „Радио Варна” Калоян Балинов, собственик на агенция за недвижими имоти. Сред причините са затрудненото пътуване и несигурността, породени от световната пандемия. Той поясни, че английските и руските граждани вече се преориентират към жилища в големите градове като Варна и Бургас.
„Първоначално англичани и руснаци купуваха ваканционни имоти в България, за да идват тук на почивка през лятото. След това обаче, решават да останат по-дълго и се насочват към големите градове”, каза още Балинов и допълни, че тенденцията в момента е българите да изкупуват техните ваканционни имоти и къщите в селата, на по-ниски цени.
Интерес към имотите във Варна и региона има и от представители на по-нетрадиционни пазари като Италия, Франция, Белгия, Германия и Холандия. Според Калоян Балинов, това се дължи до голяма степен и на зачестилите в последните години смесени бракове.
Експертът каза още, че чуждестранните инвестиции в сектора са се свили с около 30% през отминалата 2020 година, която беше белязана от пандемията.
Според Балинов кризата не се е отразила на цените на недвижимите имоти във Варна и региона и те дори бележат ръст.
Подробностите в репортажа на Иван Барбов:
На тържествена церемония Българското национално радио раздаде за пореден път годишните си награди. Отличието "Златен глас" на фондация "Надежда Дженева", давана от журналиста Кеворк Кеворкян, взе Даниела Стойнова, кореспондент на Българското национално радио във Варна. При получаването на приза Даниела Стойнова подчерта, че гласовете на всички..
Петролният разлив в Черно море след аварията с два руски танкера през декември няма да достигне до бреговете на българското Черноморие, стана ясно след среща между министрите на туризма Мирослав Боршош и на околната среда и водите Манол Генов, съобщиха от Министерството на туризма. Според анализа на актуални сателитни снимки от..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Това съобщиха от висшето учебно заведение. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов. Той е един от тримата представители на..
Кулминацията на честванията за 90-годишнината на Българското национално радио е днес - 25 януари. По-късно следобед ще бъде връчена голямата награда на името на първия директор на БНР Сирак Скитник - за принос в развитието на Радиото, както и наградите за радиожурналистика и радиопроект. Радио Варна е с номинация за голямата награда "Сирак Скитник"..
Министерството на вътрешните работи на Съединените щати обяви, че Мекисканският залив вече ще бъде наричан Американски залив по силата на указ, издаден от американския президент. Промяната на името на залива беше сред предизборните обещания на Доналд Тръмп. Наименованието Мексикански залив се употребява от 16 век. Мексиканската президентка..
Варненският окръжен съд определи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ за двама мъже – на 29 и 30 години, до разглеждане по същество на делата за тяхната екстрадиция в Люксембург, съобщиха от съда. Двамата са разследвани за участие в престъпна група за фалшифициране и използване на фалшификати, измами и пране на пари, извършила..
Перспективите за влизането на страната в еврозоната и днес разделиха парламентарно представените формации. Част от тях се усъмниха в готовността на страната ни за членство. От ГЕРБ увериха, че не са се отказали да поискат конвергентен доклад, в същото време от ПП-ДБ ги обвиниха в саботаж, а от "Възраждане" заплашиха с протести, предаде БНР. Спорът се..