Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмица на дигиталното обучение в Икономически университет-Варна

Ковид ситуацията е ускорила развитието на електронната търговия с около 10 години. "Това означава, че човечеството е трябвало да чака до 2027 година, за да достигне сегашните нива.  България не прави изключение от тази тенденция", коментира Никола Илчев, който се занимава с продажби в сферата на електронната търговия.  Според него сега е моментът за стартиране на онлайн бизнес, както и за навлизане в дигиталното пространство:

"Преди 10-15 години, когато нямаше много хора на този пазар, беше добър момент за старт - тогава и аз стартирах. Вторият много добър момент да се стартира онлайн бизнес е сега.  Между 85 и 90% от бизнеса в България все още не е в дигиталното пространство -  в това число са и големи компании с многомилионен годишен оборот. Представете си как тези компании биха могли да освободят ресурс, да изградят екип, да подготвят кадри и да влязат много мощно в онлайн пространството.  Според мен хората, участващи в дигиталните сфери на живота, в следващите години ще бъдат едни от най-високо платените специалисти и те ще определят бъдещето на света.

С лекцията на Никола Илчев стартира Седмицата на дигиталното обучение “Digital Force Week”, организирана от Център "Кариери, предприемачество и маркетинг" към Икономически университет – Варна и Съюза за стопанска инициатива.  Събитията ще се провеждат до 19 февруари изцяло в онлайн среда. В проекта са обединени шест различни теми от новото време, които са сред най-актуалните и привличащи интереса на студентите към ИУ – Варна -  влогинг, киберсигурност, фотография и онлайн маркетинг. 

Чуйте повече в прикачения файл:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кметство "Одесос" няма да работи днес заради профилактика на електрозахранването

Район „Одесос“ във Варна днес няма да работи поради планирана профилактика на електрозахранването, съобщиха от кметството.   При неотложни въпроси гражданите, които имат нужда от съдействие, могат да се свържат с района на телефон: 052/612878. Утре – 3 април, район „Одесос“ ще работи с нормално работно време.

публикувано на 02.04.25 в 11:22

Депутатите обсъждат вота на недоверие към кабинета "Желязков" (НА ЖИВО)

Народните представители обсъждат в пленарна зала вота на недоверие към кабинета на Росен Желязков. Депутатите промениха работната си програма и с 228 гласа "за" и 3-ма въздържали се от ПП-ДБ решиха дебатът по вота на недоверие да е точка първа в дневния им ред. Вотът е иницииран от "Възраждане" и подкрепен от "Величие" и МЕЧ за провал във външната..

публикувано на 02.04.25 в 10:52

Търсят се доброволци за спортните събития във Варна

Във Варна има необходимост от добр оволци, които да се включат в организирането на събитията, включени в спортния календар на общината. Част от тях са Маратон Варна и Световната купа по спортна гимнастика, като за първия са нужни около 130 души, съобщиха за Радио Варна доброволците Георги Георгиев-Гец и Мариета Литарска.  Трасето за Маратон..

публикувано на 02.04.25 в 10:25

По ваш сигнал: Автобуси от градския транспорт не спират на всяка спирка заради ненатиснат бутон "Стоп"

Автобус от линия номер 409 във Варна не спира на спирката, на която трябва да слезе Мария Маринова, въпреки че тя по-рано е станала и започнала да чака на вратата. Маринова, питайки шофьора защо не ѝ дава възможност да слезе, получава отговор, че е трябвало да натисне бутона "Стоп". Става дума за спирка "Студентска" - редовна за маршрута на автобуса и..

публикувано на 02.04.25 в 09:50
проф. д-р Христо Кожухаров

Българската психиатрична асоциация подкрепя исканията на държавните психиатрични болници

Извънредно заседание на Комисията по здравеопазването в Народното събрание свиква нейният председател д-р Костадин Ангелов днес, 2 април, заради недостига при финансирането в психиатричните болници. Депутатите ще изслушат министрите на здравеопазването и на финансите  и директорите на държавните психиатрии, чиито екипи миналата седмица излязоха..

публикувано на 02.04.25 в 09:45

Протест срещу педофилията и престъпленията срещу деца във Варна днес

Протест под надслов  "Не над насилието над деца и педофилията!"  ще се проведе във Варна от 18.30 часа днес, пред Съдебната палата на площад "Независимост".  Повод на общественото недоволство са два случая - насилието над 5-годишния Адриян от неговия пастрок и задържането на петима мъже заради онлайн експлоатация на деца.  Събитието настоява за..

публикувано на 02.04.25 в 09:21

Задържаха 38-годишен наркодилър във Варна

При извършване на полицейска проверка, служителите от Трето Районно управление на полицията във Варна задържали 28-годишен мъж, жител на Каварна, у когото намерили и иззели марихуана. Минути по-късно криминалистите влезли на претърсване в дома на мъжа, от когото младежът е закупил наркотичното вещество. Там полицаите намерили и иззели марихуана,..

публикувано на 02.04.25 в 09:05