Здравейте! Аз съм Даниела Иванова и много ми се иска в сряда да изпратим месец март с добро и усмивка, за да посрещнем в четвъртък един приятен, ползотворен месец април. Вярвам, че не съм единствена.
Така се случи, че се поизолирахме напоследък. Някои дори се напрегнаха. Но да оставим негативизма! В крайна сметка човечеството винаги е преодолявало изпитанията и е продължавало уверено напред! Доказано е през вековете. Достатъчно е да обърнем поглед от хълма на времето, за да кажем възхитено: „Браво! Шапка му свалям на това човечество! Виж как хубаво се е справяло през цялото време! И сега ще се справи!“.
Да. Какво ли не е преодолявало милото то! Още откакто първата жена посегнала към забранения плод и така променила не само хранителните навици - своите, на другарчето и на поколенията... А нещата продължили да се случват. Е, с разлика в локацията, но пък така динамично се случвали, та чак се наложило да се намеси цял всемирен потоп, за да въведе ред и организация в хорските дела. Времето няма да стигне да издребняваме с още примери. Вярвам, тези са достатъчни, за да заключим, че ние – хората се справяме с всичко. С абсолютно всичко. В конструктивно и в деструктивно отношение.
Пример за второто: с елементарни усилия сме успели да разпаднем дори Римската Империя. Повишени данъци, инфлация, корупция, недостиг на работна ръка. Спретнали сме малко раздори и допълнителни екстри като преяждане и неправилно отношение към важните неща от живота. И ето ти пълен пакет „Разпадане на империя“.
Е, и периодът бил удачно подбран. Липсвали надеждни диетолози, психоаналитици, лидери в областта на самоусъвършенстването и контролни органи..., но това е една друга история. Важното е, че на нас – хората лесно ни се отдава всичко: включително изграждането и разрушаването на империи. И още по-важно: лесна работа е после да се изправим, да поизтупаме прахоляка от ревера си и елегантно да продължим по пътя, дори когато път не се очертава.
Но, връщам се на думата: настройте се оптимистично! Човечеството не се предаде след грандиозната измама с Троянския кон, надживя кредитната криза от 1772 година, голямата депресия, дивите зайци, атакували Наполеон и финансовата криза от 2008 година... Нещо повече: оцеля и продължава въпреки чипса, захарния сироп и други неправилни съставки от менюто си. Колко още доказателства искате, че ще се справи и с един домашен отпуск?
Има и предимства! Аз, например, преди дни бях възхитена, когато ми се наложи да подам документи в една институция. Да, достъпът беше ограничен. Да, изчаках, на входа. Но само секунди, след като се обявих, служител слезе при мен, разменихме документация, получих входящ номер и усмивка. И това направи деня ми чудесен.
Кога друг път, според вас, ще се случи? Вместо да се редим на опашка пред деловодството, деловодството да слезе при нас?
Имате право: след седмица, месец, година... светът, градът, животът няма да са същите... Но ние сме тук. А това е фантастично! Човечеството може да не е перфектно, но изглежда дълготрайно. Лесна работа е да ценим привилегията, че сме живи и уверено да продължаваме напред.
От мен – Даниела Иванова хубава седмица, чудесен месец април и бъдете здрави и доволни от живота! Заслужаваме: и той, и ние
Каварна ще отбележи отбелязва 152-рата годишнина от обесването на Апостола на свободата – Васил Левски. Пред бюст-паметника в Градския парк в Каварна, своята почит и признателност към делото на Апостола ще изразят от най-малките до най-големите граждани в морския град. Програма от слова за Апостола и стихове в негова памет ще поднесат ученици от..
В суворовското село Изгрев избраха да отбележат празника на виното със забавни винени конкурси. Производителите на изгревската божествена напитка се състезаваха в няколко категории - бяло вино, червено вино, розе и купажно вино. Жителите на селото присъстваха на водосвет в местния храм "Света Петка " и след това зарязаха лозите на Царя на..
Ритуално честване на деня, посветен на лозарите и винарите Трифон Зарезан, е първата проява от поредицата запланувани по повод 70 години от създаването на Университетска ботаническа градина – Балчик. Днес на територията на петте декара учебен участък – лозов масив с десертни сортове бяха осветени и зарязани лозите, както и дегустирани вина. На..
37-годишната Милена Миткова се нуждае от помощ. 350 хиляди евро са нужни за ефективно лечение в болница в Турция, където лекарите ѝ дават реални надежди за възстановяване, но сумата е непосилна за семейството ѝ. След месеци на търсене на диагноза, на 8 януари 2025 г. в България е потвърдено, че Милена е с рак на гърдата, който вече е метастазирал в..
До 15 февруари във Варна продължава зимната "Алея на книгата". Захари Карабашлиев ще посрещне своите читатели в рамките на изложението. Писателят ще раздава автографи от 15 до 17 часа в търговския център-домакин на Алеята, а от 18 часа ще бъде представена и книгата му "Рана", спечелила Националната награда за български роман на годината "13 века..
На 14 февруари Българската православна църква отбелязва Успението на Св. Кирил Славянобългарски. Свети Кирил заедно с брат си Методий създават славянската азбука и превеждат свещените книги на славянски език. Константин Кирил Философ е роден в Солун в знатно семейство. Завършва обучението си в Магнаурската школа в Цариград. Заедно с брат си Методий..
Денят на лозаря /Трифон Зарезан/ се отбелязва се съгласно Постановление 20 на Министерския съвет от 1962 г. като празник на лозарите в деня на Св. мъченик Трифон, който тогава се отбелязва от Българската православна църква на 14 февруари. С календарната реформа на Българската православна църква през 1968 г. денят на св. мъченик Трифон започва..