Болниците в Провадия и Девня също са подложени на натиск в третата вълна на коронавируса. В Провадия няма свободни места за болните - веднага след като пациент се подобри, неговото място се заема. Докато в МБАЛ – Девня свободни места има и в момента.
Драстично е скочил броят на заразените с коронавируса в Девня, съобщи за Радио Варна кметът на общината Свилен Шитов. В местната болница има разкрити 18 легла за ковид пациенти като по-малката част от тях са свободни. Кметът на Девня допълни, че са осигурени всички медикаменти и тестове за лечебното заведение в града.
Многопрофилната болница за активно лечение в Провадия „Царица Йоанна“пострада тежко при втората вълна на коронавируса в края на миналата година. Тогава почина дългогодишния директор на лечебното заведение д-р Светослав Неделчев. В третата вълна на коронавируса всичките 26 легла са заети постоянно, каза за Радио Варна кмета на общината Жоро Илчев.
След като имаше проблем с лекарствата в болницата през ноември, сега тя е осигурена. Преди два месеца са получили и два кислородни апарата от здравното министерство. В Провадийската болница има и нови трима лекари.
Чуйте целия репортаж в звуковия файл:
Нова автобусна линия Варна - Пловдив обслужва маршрута от миналата седмица. Това каза управителят на автогарата във Варна Веселин Михайлов в предаването на Радио Варна "Новият ден". Той припомни, че много превозвачи досега са правили опити да възстановят направлението, но след това са се отказвали, тъй като се е оказвало икономически нерентабилно...
Президентът Румен Радев наложи вето върху разпоредби от приетите на 31-и юли промени в Закона за държавата собственост, предаде БНР. В мотивите си държавният глава посочва, че приетите в последния момент промени отнемат установени в закона гаранции при осъществяване на определени разпоредителни сделки с имущество, поверено на държавата, и се улеснява..
Безплатен престой от 15 минути за автомобили, посрещащи или изпращащи пътници, осигурява фирмата концесионер, поддържаща един от паркингите до автогарата във Варна. Това каза Веселин Михайлов, управител на автогарата в морската столица, в предаването на Радио Варна "Новият ден". Той посочи, че времето на толеранс е увеличено с 10 минути. Михайлов уточни,..
"Това е закъснял законопроект, който не покрива целите, за които е закъснял. Този законопроект не е нов, той се движи в годините. Промените в него обаче не са за добро. Промените го правят силно лобистки - регламентира минимални надценки за едни, максимални за други." Това мнение изрази пред БНР Александър Йоцев , бивш заместник-министър на..
На 15 септември новата детска градина №52 „Бялата лястовица“ ще посрещне първите приети и записани деца. Тя се намира в район „Одесос“, на ул. „Велчова завера“ №12 и е с капацитет от 100 деца (4 групи с по 25 деца). Строителството на учебното заведение приключи по Програмата на МОН „Изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли,..
Живеещи в района на Техникумите се събират на мирен протест тази вечер с искане за свободен достъп до двора на Техническата гимназия, извън учебно време. Това каза Владимир Пирев от сдружение "Деец". Проблемът от години не намира трайно решение, това е третият протест на жителите на т. нар. квартал Конфуто, припомни Пирев. Той посочи, че заради гъстота..
От 18:30 часа в понеделник, пред входа на Професионалната техническа гимназия ще се състои протест. Целта му е да се осигури обществен достъп до двора на учебното заведение извън учебно време. Преди два месеца се е състояла тристранна среща в община Варна, на която са присъствали представители на общинската власт, РУО и ръководството на..