Област Добрич до преди около две седмици изоставаше на фона на другите райони в страната с процеса на ваксиниране. Причините за това са няколко, но основната е чисто логистична и се дължи на отдалечеността на областта от София.
В момента ваксинацията е със засилени темпове, в Добрич тя се извършва в имунизационните кабинети в РЗИ, многопрофилната болница и в двете поликлиники в града, както и от личните лекари.
Има ли вече достатъчно ваксини в областта и каква е тенденцията за ваксиниране сред хората? На тези и други въпроси отговаря пред кореспондента ни в Добрич Мая Щърбанова д-р Стелиян Щерев, общопрактикуващ лекар и председател на Сдружението на общопрактикуващите лекари в област Добрич. Той извършва ваксиниране и в кабинета на РЗИ на записалите се в Електронния регистър.
По информация на РЗИ в Добрич в момента в областта има голямо количество ваксини, които на този етап могат напълно да осигурят нормалното протичане на ваксинационния процес. Това, по думите на д-р Щерев, за щастие съвпада и с времето на усилена подготовка на летния туристически сезон и желанието сред заетите в бранша да получат имунизация срещу Ковид-19.
Д-р Щерев информира и че в момента списъците на личните лекари с желаещи за ваксиниране са немалки и броят на пациентите, записали се да получат имунизация, непрекъснато нараства.
По думите на д-р Щерев в момента в област Добрич има наличие на ваксините на Пфайзер, АстраЗенека и Модерна. Въпреки всички тревожни информации за ваксината на АстраЗенека д-р Щерев заяви, че хората, получили първа игла от този вид ваксина, са си поставили и втора, без това да е предизвикало каквито и да било проблеми, освен стандартните реакции и то при малък брой пациенти.
По отношение на изоставането на ваксинационния процес в областта до преди две седмици д-р Щерев заяви, че то се наваксва с бързи темпове, благодарение на наличието на количества от ваксините.
Над 100 души приятели на починалия във Варна в нощта на петък срещу събота Явор Георгиев се събраха пред сградата на Окръжния съд в 21,00 часа тази вечве, за да прожектират кадри от последните му часове. Обстоятелствата около смъртта му още се изясняват. Близките му показаха записи от охранителни камери от бензиностацията в кв. "Бриз", където е задържан..
Направиха символична първа копка на три обекта от образователната инфраструктура – ОУ „Йордан Йовков“, средношколско общежитие „Михаил Колони“ и ДГ №17 „Д-р Петър Берон“. С това се дава начало на строителните дейности, които ще осигурят съвременна, енергийно ефективна и достъпна среда за обучение и развитие на деца и ученици във Варна. Средствата за..
Четирима души от изведените от нелегалните домове във Варна ще бъдат настанени в общинския дом за стари хора "Гергана". Това съобщи Снежана Апостолова, заместник-кмет по здравеопазване и социални дейности. Извеждат 130 души от незаконни домове за възрастни във Варна (ОБНОВЕНА) Общинското заведение има капацитет да приеме още седем души,..
Броят на новорегистрираните автомобили във Варна е нараснал със 100% през последните 9 години. Ръст от 15-20% е отчитан всяка година. Тази статистика разкри Добромир Арнаудов, директор на дирекция "Общински паркинги и синя зона". Да бъдат изградени подземни паркинги под сградите и дворове на училища е идея в зародиш, която експерти обсъждат, каза..
Със схемата “стаи под наем” незаконните домове за възрастни хора във Варна избягвали проверки от институциите и заобикаляли закона за социални и медицински грижи. Това съобщава в публикация във Facebook министърът на правосъдието Георги Георгиев. Извеждат 130 души от незаконни домове за възрастни във Варна (ОБНОВЕНА) Това е тарикатлъкът,..
Собствениците на незаконните домове за стари хора във Варна са сменяли често фирмите си, а регистрацията им е била на името на социално слаби и безимотни хора, съобщиха по време брифинг в Областна управа, социалният министър Борислав Гуцанов и министърът на правосъдието Георги Георгиев. Извеждат 130 души от незаконни домове за възрастни във Варна..
Варненецът Николай Тодоров-Ник обяви кауза за поставяне на паметник във Варна. Той събира предложения какъв трябва да е според варненци монументът, а предизвикателството си постави на рождения си ден. Сред предложенията са монтиране на паметник на черноморската скумрия, на гларус, на дете с хвърчило, на Димо Стоянов от група P.I.F. или Пламен..