Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 17 хиляди нощувки очаква Варна за Евро 2021 по плажен хандбал

Автор:
Снимка: Радио Варна

Над 17 000 нощувки ще бъдат реализирани във Варна по време на Европейското първенство по плажен хандбал, заяви БГЕНС президентът на Българската федерация по хандбал Росен Добрев:

"Над 90% от средствата, предвидени за организацията на събитието ще бъдат инвестирани в самата Варна, което ще бъде глътка въздух за бизнеса, след тежките загуби по време на пандемията."

В първенството ще вземат участие над 1200 състезатели, 70 съдии и делегати и 230 доброволци. Състезателите и гостите на Евро 2021 ще бъдат настанени в над 800 стаи в 8 хотела в града.

Като се добави и останалата част от организацията на подобно събитие – изхранване, транспорт, охрана и т.н., това го превръща в едно от най-мащабните спортни събития, правени някога във Варна. Шампионатът се провежда и в годината, в която се отбелязват 100 години от обявяването на града за морски курорт и рекламата, която прави ще помогне за бъдещото развитие и утвърждаване на Варна и България като туристическа дестинация“, каза още Добрев.

Евро 2021 по плажен хандбал за мъже и жени ще се проведе от 13 до 18 юли на Южния плаж във Варна.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пореден протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна, блокираха кръстовища (СНИМКИ)

Пореден протест се проведе във Варна в подкрепа на задържания кмет Благомир Коцев. Десетки се събраха пред сградата на общината, за да изкажат недоволството си срещу ареста на Коцев и да поискат незабавното му освобождаване. Традиционно се проведе шествие до сградата на Съдебната палата, като по време на него бяха затваряни кръстовища. Коцев пред..

обновено на 14.10.25 в 18:48

Коцев пред Европейски комитет на регионите: Когато демокрацията е атакувана в една държава членка, тя е отслабена в цяла Европа

"Когато демокрацията е атакувана в една държава членка, тя е отслабена в цяла Европа", заяви кметът на Варна, Благомир Коцев, в писмо към членове на Европейския комитет на регионите по време на Европейската седмица на градовете и регионите в Брюксел, посочиха от пресцентъра на "Продължаваме промяната". Ако не беше несправедливо държан в ареста вече..

публикувано на 14.10.25 в 18:46

Бойко Борисов: Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин

"Няма да счупим ние първи коалицията, но и няма да стоим тук по този начин. Всички си помислиха, че на мой гръб могат да правят каквото искат. Гърбът ми е голям, но хлъзгав", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в изявление, направено в централата на партията, предаде БНР. Присъстваха премиерът Росен Желязков, вицепремиерът Томислав Дончев, Рая..

публикувано на 14.10.25 в 18:32

Зърнопроизводители ще настояват държавата да определя пазарни ренти

Държавата всяка година да определя пазарни ренти за всяко землище, на база приходи и разходи. За това ще настояват от Добруджанския съюз на зърнопроизводителите, каза неговият председател Радостина Жекова в предаването на Радио Варна POSTFACTUM. По думите й моделът успешно се прилага във Франция и Румъния и може да даде повече предвидимост и..

публикувано на 14.10.25 в 18:15

И у нас фатални случаи след употреба на вейп с канабис - падане от високо или внезапна смърт

Всеки пети непълнолетен, употребяващ марихуана, развива психични заболявания, показват научни изследвания. Тази година и у нас са регистрирани фатални случаи - падане от високо и внезапна смърт след пушене на вейп с канабис и синтетични канабиноиди. Това каза проф. д-р Снежа Златев, ръководител на Клиниката по токсикология във Военноморската болница...

обновено на 14.10.25 в 16:09

Съдия Мариника Чернева поема временно Върховния административен съд

Съдийската колегия избра Мариника Чернева за изпълняващ функциите административен ръководител - председател на Върховен административен съд, считано от днес. Решението беше взето единодушно с 9 гласа „за”. С особено мнение бяха Вероника Имова и Боян Магдалинчев, предаде БНР.  Досегашният председател Георги Чолаков беше преназначен като редови..

публикувано на 14.10.25 в 15:14

12-и протест в подкрепа на Благомир Коцев организират във Варна днес

Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев ще се проведе днес пред сградата на Общината. Сборният пункт ще бъде в 18 часа.  " Настояваме за незабавното разглеждане на мярката за неотклонение на Благомир Коцев", посочват организаторите.  Припомняме, че в петък, 10 октомври, Софийският градски съд взе решение кметът на Варна..

публикувано на 14.10.25 в 14:15