За първи път български футболен отбор спечели групата си в Шампионската лига. Това стана на турнира по плажен футбол в португалския град Назаре, където носителят на титлата на страната ни МФК Спартак записа втори успех, този път с 5:3 над грузинския шампион Динамо (Батуми). Вчера варненци надиграха и другия тим в потока си – Сотао (Португалия), и след две класирания в елиминационната фаза в предишни издания, този път те направиха историческо постижение, спечелвайки групата си.Първата третина протече равностойно, като двата тима предимно се разузнаваха и не успяха да поразят някоя от вратите. В третата минута на втората част Динамо, в чийто състав играха трима испанци, поведе след спорна дузпа. Секунди по-късно обаче Павел Адамов се пребори за една топка и я пусна покрай вратаря за 1:1. В 19-ата мин. Мартин Рачев намери с глава Станислав Джамбазов, който от близо на празна врата направи 2:1 за варненци. Заключителните 12 минути започнаха добре за българите, като Калоян Цветков отбеляза страхотен гол от фаул почти от своята аутлиния за 3:1. Динамо обаче отново намали секунди след това. В 28-ата мин. Костадин Иванов направи 4:2 за българския тим с третия си гол в турнира. Четири минути преди края Спартак покачи на 5:2 след попадение от центъра на Станислав Джамбазов. В последните секунди тимът от Батуми оформи крайния резултат с хубав гол със задна ножица.Довечера след приключване на срещите – около 22 ч. българско време, ще бъде изтеглен жребият за 1/16-финалите. Очаква се Спартак да е сред поставените при него, но организаторите още не са потвърдили как ще се процедира – дали по коефициент или по резултати от групите.“Не желая да коментирам постижението. Искам да благодаря на първо място на момчетата – на тези които са тук и на тези, които по една или друга причина не пътуват с отбора. Зад това стои страшно много работа и се гордея, че имам такива играчи. Всичко това се случва само защото има хора, които оценяват труда ни, и този успех е за тях“, заяви след срещата днес треньорът на МФК Спартак Симеон Христов.
Съставът на МФК Спартак:Станислав Иванов, Добромир Господинов, Станислав Джамбазов, Костадин Иванов, Мартин Рачев, Калоян Цветков, Кристиан Тодоров, Павел Адамов, Иван Мартинов, Мариан Мачиука-Мачи, Георги Димитров, Стоян Филев
Варненската лекоатлетка на клуб "Виктория" Натали Костова взе бронзово отличие на Балканския шампионат за жени в Белград. Най-обнадеждаващ е фактът, че това момиче е само на 17 г и се справя с конкуренцията. Натали израства видимо. Треньор на състезателката е Димчо Радев.
Три златни медала спечелиха българите по време на втория ден от силния международен турнир "Петко Сираков - Иван Илиев", който се провежда в столичната зала "София". Ивайло Тисов стана №1 в категория 57 кг на свободния стил, след като спечели своята група. Той записа отлични четири победи с технически туш 10:0! Втори в това класиране остана друг..
„Левски“ изигра втори пореден много силен мач при новия треньор Хулио Веласкес. След успеха над „Лудогорец“ в първия пролетен кръг „сините“ изнесоха истинска футболна лекция в Пазарджик и победиха „Хебър“ с 4:1. Евертон Бала и Джавад Ел Джемили бяха над всички, като първият вкара два красиви гола, а Джава се отчете с гол и две отлични асистенции...
Наставникът на женския ни тим Радослав Арсов даде почивка на основни състезателки за третия мач от сезона срещу „Дея“, който „сините“ спечелиха в зала „Левски“ отново с 3:0 (25:16, 25:20, 28:26). „Левски“ има вече 12 победи в първенството и 2 загуби и 37 точки. Лидер е „Марица“ с 13 победи и 38 точки.
Черно море спечели дербито на Варна по водна топка. Те се наложиха над състава на другия варненски тим Спартак с 9-8. Станислав Райков от "Спартак" е MVP. Двата тима направиха добър мач. Имаше обрати, имаше и равенство, но по-организирани бяха "моряците", които се добраха до успеха заслужено.
Oтборите на Крумовград и Черно море завършиха при резултат 1:. Попаденията реализираха Мазир Сула (40) и Сидни Обиса (51). Домакините завършиха втора поредна среща с девет души, след като главният съдия изгони Сенаси Си и Каталин Ицу.
Футболистите на "Спартак" - Варна стигнаха трудно до победата срещу "Ботев"-Пловдив. те спечелиха с 1-0, като автор на гола стана Ивей Ромееш в 55 минута. Домакините направиха добър мач срещу силен противник и се поздравиха с трите точки. Двата тима си размениха по една греда.