При нови избори – същите 6 партии в парламента. Служебното правителство покачва положителните оценки за работата си. ГЕРБ-СДС отново е първа политическа сила с минимална преднина пред „Има такъв народ“. Това показват данните от проучване на агенция „Тренд“.
В месеците на своята работа служебното правителство постепенно покачва подкрепата за своята работа, като през юли 40% декларират, че имат положителна оценка към неговата работа, а 42% отрицателна.
В последните няколко месеца не се отчита съществена тенденция в положителната оценка за работата на президента, но намаляват отрицателните оценки, като през юли 50% имат позитивна оценка, докато 32% негативна.
Над половината от пълнолетните български граждани (51%) декларират, че изборите са били честни и само 15% са на обратното мнение. Очевидно машинното гласуване повишава доверието към изборния процес, а и преобладаващото мнение е, че гласуването чрез машина трябва да остане (57%). Само 12% са на мнение, че трябва да се върне гласуването на хартиена бюлетина.
Само 8% са имали затруднения да гласуват с машина, като сред тях преобладават най-възрастните. Сред възрастовата група 70+, малко над една четвърт споделят за затруднения.
Отново 6 партии при нови избори за Народно събрание. Крехка дистанция между ГЕРБ-СДС и „Има такъв народ“ от 0.8%, но този месец в полза на партията на Борисов. В битка за третото място остават БСП и Демократична България съответно с 14.5% и 14.1%. Твърда четвърта позиция на ДПС с малко над 10% и 4.4% за формацията „Изправи се БГ! Ние идваме!“. Под бариерата остават Възраждане с 2.9%, ВМРО с 1.9% и Българско лято с 1.1%.
Теренът на проучването, направено по поръчка на „24 часа“ беше проведен между 23 и 30 юли на територията на България и е моментна снимка на нагласите към този период. Предложението на „Има такъв народ“ за министър-председател в лицето на Пламен Николов и последващите политически събития могат да са дали определено отражение на нагласите, но проучването няма как да го отчете.
Огромен гейзер е бликнал в резултат от спукване на ВиК тръба покрай бул. "Цар Освободител", в района на КАТ-Варна. Според очевидци барер, извършващ ремонтни дейности в този участък, е станал причинил аварията.
Фондация "Кор Кароли", организатор на едноименната регата по Българското Черноморие, търси своите доброволци. Не е необходимо познание по ветроходство или морско дело, не е необходимо профилирано образование, не се предвижда работа в нормирани граници и работен график. Предлага се възможност за запознанство с много нови идеи, каузи, хора, плаване, участие..
Партиите от управляващото мнозинство предлагат в бюджета пари за безплатни лекарства за лечение на остри вирусни инфекции и антибиотици за деца от 0 до 7 години. Предложението ще бъде обсъдено още днес на заседание на парламентарната бюджетна комисия, съобщи председателят на Съвета за съвместно управление Костадин Ангелов от ГЕРБ-СДС, цитиран от БНР...
Търси се терен за изграждане на подстанция на курорта "Св. св. Константин и Елена". Целта е да се обезпечат нови мощности за присъединяването на нови битови и промишлени обекти към електроразпределителната мрежа на Енерго-Про Варна. Намерението е обсъдено на работна среща между Енергото и ръководството на Община Варна, съобщиха от общинския пресцентър...
Конституционният съд заседава по делото за законността на изборите за 51-ото Народно събрание. От решението, което през последните дни повиши политическото напрежение, ще зависи ще има ли промени в броя и състава на парламентарните групи, предаде БНР. Как се стигна до днешното финално заседание на съда по изборното дело? Пет искания за пълно или..
Община Варна обмисля въвеждането на такси за ползването на обществените територии в града. Темата беше обсъдена на първо работно заседание на представители на общинските дирекции по култура, обществен ред, правно-нормативно обслужване, инженерна инфраструктура и районните кметства. Обществените пространства се ползват безвъзмездно при различни..
Във Военна болница във Варна ще се извършват безплатни гинекологични прегледи през март. Военно медицинска академия се включа в националната кампания на Фондация „Ендометриоза и репродуктивно здраве" в международния месец за информираност за ендометриозата ЕндоМарт. Ендометриозата засяга 1 от 9 жени в репродуктивна възраст, но често остава..