Другата седмица взимат решение дали да бъде издаван зелен сертификат с тест за антитела. До края на тази седмица се очаква експертни съвети да излязат със становища за това тестът маркер ли е за преболедуване на коронавирус. Това каза на брифинг зам.-министърът на здравеопазването Тома Томов.
Според д-р Томов наличието на алергии е противопоказно за поставяне на ваксина. Заместник-министърът подчерта, че когато има остра алергична реакция след първата игла, това вече е противопоказание и не се прилага втора.
По думите му като възможност за отлагане на ваксинацията във времето са наличието на остро инфекциозно заболяване или друго остро състояние, остра фаза на хронични заболявания – на сърце, бял дроб, бъбреци и неврологични усложнения.
Зеленият сертификат работи добре и дава резултати. Имаме дискретни данни за обръщане тренда на пандемията, положителността на тестовете на база 14 дни започва да намалява. Това заяви зам.-министърът на здравеопазването д-р Александър Златанов.
Като цяло много дейности при един локдаун биха спрели да работят, но сега работят при изискването на сертификат.
Благомир Коцев остава в ареста. Решението е на Софийския градски съд по искането на освобождаването от ареста му. Заседанието на съда започна малко преди 19 ч., защото макар то да беше насрочено за ранния следобед, заради извънредното насрочване - само ден след като под домашен арест бяха пуснати в четвъртък общинските съветници Николай Стефанов и Йордан..
Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста варненския кмет Благомир Коцев, съобщава БНР. Защитата мотивира молбата за промяна на мярката му за неотклонение - само 2 седмици, след като състав на Софийския апелативен съд му отказа - с повторния разпит на бившия заместник на Коцев Диян Иванов, в който той заявява, че е бил принуждаван със..
Петиция в подкрепа на варненското домакинство на Европейското първенство по волейбол е достъпна онлайн за всички потребители на адрес: https://www.peticiq.com/500457?utm_source=web_share , тя може да бъде подписана и в сградата на Община Варна (бул. „Осми приморски полк“ 43). Община Варна излезе с открито писмо до Управителния съвет на..
Общинският съвет във Варна излезе с отворено писмо, адресирано до Българската федерация по волейбол, Европейската конфедерация по волейбол, медиите и цялата общественост. " Дълбоко обезпокоени сме от намерението на Българската федерация по волейбол да се откаже от домакинството на Варна за Европейското първенство по волейбол през 2026 година", започват..
Във Варна днес се проведе специализирана полицейска операция за безопасност на движението. Целта на инициативата е да ограничи броя на тежките пътнотранспортни произшествия чрез засилен контрол и превенция на пътя, поясниха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. 55 тежкотоварни автомобила и 60 души са проверени по време на акцията,..
През следващите 5-10 години роботизираната хирургия ще навлезе в пълен обем у нас. Във Варна годишно близо 500 пациенти с колоректален карцином (рак на дебелото черво) преминават през Центъра за роботизирана хирургия в Университетската болница "Света Марина". Темата беше обсъждана по време на XIX Международен конгрес по колоректална хирургия, с..
Пътнотранспортното произшествие е възникнало на 9 октомври около 20:35 часа по пътя Добрич - Балчик в района на село Безводица. Установено е, че лек автомобил „Пежо“, управляван от 20-годишен мъж, губи контрол над моторното превозно средство и се преобръща по таван в земеделска нива. Вследствие на инцидента, водачът на МПС е с фрактура на десен лакът и..