Радослав Славчев-Riverman е на българската музикална сцена повече от 20 години. Началото на кариерата си поставя в родния град Русе, където заедно с Антони Рикев-WahTony създават група Ahead. Тя бързо набира популярност и музикантите се преместват в София, където се отдават на наситена клубна дейност, издават първия си албум (2003 г.) и заснемат 4 видео клипа към него. По-късно е част от alternative jazz триото High Time, а с брат си Александър Славчев създава групата Poppers.
Радослав Славчев открива призванието си на 10-годишна възраст, когато започва да посещава уроци по китара. Още докато е в Музикалното училище в Русе, преминава към струните на бас китарата, а през 2006 г. завършва Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров”. През годините е работил с имена като Васил Найденов, Елена Сиракова, Белослава, Lina Nikol, Васил Петров, Спенс, Братя Мангасарян, Иво Папазов-Ибряма, групите Сафо и Funkallero, и още много музикални проекти в България и в чужбина, което го прави един от най-ангажираните бас китаристи в страната.
През септември на музикалния пазар се появи дебютният самостоятелен албум на Радослав Славчев. Той излезе под артистичния му псевдоним R.S. Riverman и е озаглавен "The Truth". Стилово албумът е фина смесица от соул, джаз, фънк и аренби, облечени в качествен съвременен звук. Съдържа 9 композиции, от които две инструментални - всички те обединени от мелодичните сола, соул вокалите и раздвижените бас линии.
Но защо този албум се появява чак сега?
Защото съм перфекционист. Имах нужда да натрупам необходимата мъдрост и способности, за да мога да изразя себе си чрез музиката; да придобия определени знания, като например да мога да направя аранжимент на една песен, тъй като в почти всички парчета композицията и аранжиментите са мое дело. И просто дойде моментът, в който вече бях сигурен, че мога да покажа себе си и моята музика.
В рамките на какво време се родиха пиесите, включени в албума?
В рамките на около три години. Едно от първите парчета беше "Mr. Jaco" и тогава си мислех, че албумът ще бъде изцяло инструментален. Но след това в съзнанието ми започнаха да изплуват идеи за мелодии, които реших, че трябва да бъдат изпети, и то от много добри вокалисти. И поканих трима от най-любимите ми певци: Alana Alexander от Ню Йорк, Lina Nikol и брат ми Александър Славчев.
А кои са гост-музикантите в албума?
Първо искам да благодаря на Music Clinic в лицето на Антони Рикев-WahTony, който много ми помогна със смесването и аранжиментите, той също записа и китарите в някои от парчетата. Брат ми също присъства като китарист в повечето пиеси.
Барабанистите също са трима: Николай Данев, Деян Илиев и Богомил Енчев. Това са мои приятели и любими музиканти. И пианистите са трима, като в най-много парчета участва Васил Спасов, познат като лидер на групата Funkallero. Другите двама са Любо Цанев и Станислав Арабаджиев.
В албума участват и двама специални гости: Стоян Роянов-Я-Я, който свири на кларинет в "Time Traveller", и саксофонистът Владимир Кърпаров, който също участва в едно парче.
Щастлив съм, че успах да събера всички тези талантливи хора, за да създадем нещо заедно.
В момента Радослав Славчев работи върху нова съвместна песен с Lina Nikol, както и по проекти с още от водещите имена на българската музикална сцена. Целия разговор на Радослав Славчев-Riverman с Добо Мързов в предаването 45 оборота в минута за албума, за препятствията по пътя, за перфекционизма и за щастието един артист да изрази себе си чрез музиката, можете да чуете в прикачения звуков файл.
На 15 декември, неделя, в пространството за изкуство „Ателието“, двама млади автори представиха съвместна изложба живопис, рисунка и фотография. Това са Кирил Стефанов и Даниел Колев. Двамата са приятели от години. За съвместната им проява са избрали името „Изложба“. Нищо повече и нищо по-малко, както твърди Кирил Стефанов. "Той показва фотографии от..
Микс от няколко музикални стила ще представи концертът „Опера, джаз и танго“ в Държавна опера Варна на 19 и 20 декември. Подзаглавието „Танго с Пучини“ подсказва, че в програмата са заложени любими мелодии от гениалния композитор, а концертът слага финал на събитията, с които Варненската опера чества 100-годишнината от смъртта на Пучини през 2024 г...
Музикално пътешествие през близки и далечни земи – това обещават концертите „Музиката на България и Ирландия в едно“. Ирландско-българското дуо „Келтора“ в състав Томас Кийтинг и Лора Паносян ще представи музикална програма, съставена от авторски аранжименти на популярни и обичани български народни мелодии, вплетени с жизнерадостните ритми и приказно..
Обща изложба, парти и традиционна среща между настоящи и бъдещи възпитаници организира школа "Дедал" във Варна. Събитията са предвидени за 28 декември, като срещата е от 17 часа, а час по-късно е откриването на експозицията. Рисунка, живопис, фотография, дигитална рисунка, графика, литография и керамика си подават ръка, за да заредят своите творци и..
Проект „30 години „Хартията“ е поредният етап в развитието на темата „Хартията“, по която Художествената галерия в Добрич работи. Започнал през месец юни на далечната 1995 г., в годините той изправя художниците пред предизвикателството да наложат в българското културно пространство работата с ръчна хартия и създаването на художествени произведения от..
Изложбата "Радио Варна - 90 години в ефир. Началото" беше открита днес в Държавния архив в морската столица в чест на 90-годишния юбилей на медията ни. Експозицията, дело на ДА-Варна и отдел "Най-нова история" към РИМ-Варна, разкрива историята на радиото и неговите първи години. "Никога няма да успеем в една изложба или предаване да включим всички..
Деветнадесетото издание на Прегледа на училищната хорова песен ще се проведе от 11:00 часа тази събота (14 декември 2024 г.) в зала „Пленарна“ на Община Варна. В концерта, посветен на Рождество Христово ще вземат участие 14 хорови формации от варненски учебни заведения, народни читалища и храмове във Варна. Проявата е част от Програма „Младежки..