Министърът на младежта и спорта Радостин Василев ще освободи ръководството на Българския спортен тотализатор до края на деня. За днес е планирана среща между Василев и ръководството на БСТ, на която ще бъде уточнени детайлите около преминаването към нова управа на тотото, предаде БГНЕС.
"В тотото в последните шест години, четири са на загуба, последните две години са с 8 и 11 милиона лева печалба. Ние наистина искаме да разберем защо след национализацията на лотариите БСТ не реализира по-добра печалба. Тепърва ще анализираме договорите, сключени в последните няколко месеца от настоящото ръководство на тотализатора, но с изпълнителния директор сме взели решение, че в дух на консенсус ще преминем към ново ръководство", заяви Василев миналия четвъртък.
Припомня, че настоящото ръководство на Българския спортен тотализатор влезе в длъжност на 28 февруари 2020 година, когато тогавашният спортен министър Красен Кралев освободи изпълнителния директор Дамян Дамянов и назначи на негово място Любомир Петров. В настоящия Управителен съвет на организацията влизат още Людмила Петкова, Христо Йовов, Валентин Точев и Гошо Гинчев.
В същата година бе приет закон, с който БСТ пое изцяло контрола над лотарийните игри в страната, но въпреки това не бе реализиран очакваният скок в приходите на дружеството. БСТ е един от основните източници на финанси за ММС, като тотото отделя малко под 20 процента от приходите си за бюджета на Министерството.
Варненката Жана Ненова спечели два сребърни медала на световното първенство по канадска борба в Албена. Тя се състезава в категория до 80 кг жени, Гранд Master, при ветераните. Това е изключително сериозен успех. Иван Тодоров е един от младите таланти на българската канадска борба. На световното първенство, което се провежда в Албена Иван се класира..
Записването за курса по „Начално обучение по кънки на лед“ за деца от 4 до 8 години и курса по „Начално обучение по хокей на лед“ за деца над 5 години започва на 23.09.2025 г. (вторник), съобщават от общинското предприятие „Спорт-Варна“. Записването се извършва на касата на Ледената пързалка от 08:30 ч. до 12:00 ч. и от 13:00 ч. до 19:30 ч. Таксата..
Във Варна днес завършва силният международен турнир по спортна стрелба „Златен изстрел“. Надпреварата се провежда в спортната зала в кв. „Владислав Варненчик“. Участват повече от 100 състезатели от 11 клуба в различни възрастови групи. Има стрелци от Румъния, Молдова, Северна Макседония и България. От нашата страна едни от най-добрите..
България се класира за 1/8-финалите на Световното първенство по волейбол за мъже след драматичен успех с 3:2 срещу Словения. Победа с какъвто и да е резултат в предстоящия двубой срещу аутсайдера Чили ще ни гарантира първото място. Към този момент националите ни са лидери в класирането с две победи от два мача и 5 точки в актива си. На 1/8-финалите..
България има финалист на Световното първенство по лека атлетика в Токио. Европейският първенец в скока на дължина в зала от Апелдорн Божидар Саръбоюков е сред най-добрите 12, които ще си оспорват медалите. Резултат: 8.10 метра (+0.7 м/сек).
Седем медала за България от третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена. Изключително успешна надпревара проведоха българските ветерани на 46-ото първенство на планетата. Националите се изправиха срещу над 250 съперници от 60 държави с лява и дясна ръка и грабнаха 5 медала! Ивелин Милев триумфира на..
Отлично представяне на състезателите на СКТМ ”Комфорт”-Варна в индивидуалните и двойкови дисциплини на държавното първенство до 21 години в гр.Благоевград. Виктор Димитров (14г) завърши на второ място след загуба на финала от Стефан Димитров ”Марек-Дигеста”-Дупница в изключително оспорван финал с 2:3 (9:11) и бронзов медал заедно с Георги..