Предизвикателството да разпознаваме фалшивите новини в целия поток доскоро за пандемията от Ковид-19, а днес около военния конфликт в Украйна, са предизвикателство за родителите. Как да обясним, обаче на децата, ако сме допуснали този поток да „върви“ пред очите на децата коментира в предаването "Новият ден" психологът Ивелина Кръстева, която работи с деца и техните семейства.
Никак не е подходящо, когато семейството се е събрало на масата, на вечеря например, да е пусната новинарската емисия. Много често в новините се обсъждат теми и се показват кадри, които по никакъв начин не кореспондират с този толкова свят момент, в който семейството се събира за 15-20 минути заедно, посъветва Кръстева.
Ако все пак трябва да се отговаря на въпроси не е лошо на въпроса да се отговаря с въпрос. Това не е бягане от отговорност, а т.нар. отворен въпрос, с който искаме да попитаме детето "А ти какво мислиш по въпроса?". Така ще разберем повече откъде идва интересът му и ще си дадем време и ни самите да помисли. Това е необходимо и защото много често ние възрастните пренасяме нашите страхове и нашите виждания за нещата върху детското мислене, посъветва Кръстева.
Всяко дете, а и ние възрастните, имаме нужда да получим от някого и някъде вяра, че има кой да го защитава в тези объркани времена. С по-големите деца можем да потърсим заедно информация за по темата, от всички възможни страни и аспекти на случващото се. Това помага, защото емоционалното напрежение се сменя чрез изместване на фокуса от емоцията върху рационализаторството.
Най-важното нещо е да не остават неизказани неща, подчерта психологът.
Как да обясним на децата без стрес последните новини коментираме детския психолог Ивелина Кръстева:
Единствено съпоставката между преброяването на бюлетините от машинното гласуване и данните от флаш паметта може да разкрие какви манипулации са правени с гласовете на изборите. Това мнение изрази Петър Пенчев, собственик на компютърна фирма, наета за отстраняване на проблемите с устройствата за гласуване. По думите му съществува реална възможност, чрез..
Интервю с Oliver s. Tyr (FAUN) Немските езичници FAUN направиха първи концерт в България на 8 декември в софийския клуб „Joy Station”. Стилът на групата е определян като паган метъл, фолк рок, даркуейв, а също и средновековна музика с келтски и скандинавски мотиви, изпълнени на старинни инструменти. Концертът е част от „East & Central Europe..
Интервю с Alex Taylor (MALEVOLENCE) 2 дни, 2 сцени, 20 групи. Така изглежда тази година, организирания от „141“ фестивал „Hardcore X-mass”. Датите са 13 и 14 декември. Мястото – двете зали на софийския клуб „Mixtape 5“. За повече инфо и подробности посетете страницата на фестивала във Facebook, но дни преди събитието не останаха..
Преди 90 години Радио Варна е създадено от радиолюбителите - през 1934 г. варненският елит казва: "Искаме да сме в крак с времето! Искаме да имаме радио - събираме се, финансираме това и го правим". Преди 90 години на днешния ден обществеността си прави радио, и такава е съдбата му и до днес - през цялото време да бъде общественото радио на Варна..
Посланик на Радио Варна по света. Така можем най-ясно да опишем един от най-верните слушатели на Радио Варна - Огняна Тонева. Заминала в Америка преди години, тя не спира да се интересува от родния град и събитията тук. Затова ѝ помага Радио Варна, което Огняна си пуска или през плейъра на сайта ни, или през платформите за радио излъчване, а отскоро..
Днес албумът "Идентичност", създаден по повод 90-годишнината на Радио Варна, е с официална промоция в ефир и YouTube канала на медията. Песните в новия компактдиск са поредното доказателство, че музиката има силата да свързва поколения и да изгражда нови мостове между стилове и култури. С основание може да ги наричаме и пиеси, които създават..
ИДЕНТИЧНОСТ е заглавието на албума, създаден по повод 90-годишнината на Радио Варна, чиято премиера ще бъде на 6 декември в ефира и YouTube канала на медията. Песните в новия компактдиск са поредното доказателство, че музиката има силата да свързва поколения и да изгражда нови мостове между стилове и култури. С основание може да ги наричаме и пиеси,..