Доволен съм. 80 процента от отбора спечели медали на това състезание. Имаме 10 отличия при мъжете. 5 бронзови, 4 сребърни и шампион с Радо Росенов. Това показва, че отборът расте нагоре. „Странджа“ е най-силният турнир тази година след Световното първенство, заради златните ръкавици и премиите. Дойдоха боксьори, медалисти от Олимпийски игри, от световно и от европейско първенство. Нашият отбор в 80 процента е младежки, като основната част е под 22 години. Само четирима са на по 25-26 години. Всеки от тях даде сърцето си на ринга. Кристиян Николов за мен е шампион, но съдията прецени друго. Това е първо състезание за годината, с един месец подготовка, вярвам, че момчетата се справиха отлично. Половината отбор, който беше тук на „Странджа“, отива на Европейското до 22 години в средата на март.
Хареса ми дебюта на Уилиам Чолов и Радо Росенов, направиха страхотни мачове. Рами Киуан ми хареса също много, но заради контузия не участва на полуфиналите. Вижда се, че отборът на България прави крачка напред в развитието си. Хавиер Ибаниес загуби на финала от световния вицешампион до 61 килограма, така че и той е близо до върха. Искам да кажа на феновете, че съжалявам, че нямаме повече златни медали. Но нашият отбор продължава напред и всеки от тях остави сърцето си на ринга.
Момчетата ще почиват няколко дни, след което ще активираме мускулите за първенството за мъже до 22 години в Пореч на 11 март. Останалите момчета ще се готвят за 29 март, когато ще се проведе още един турнир златни ръкавици в Сърбия, като нашият интерес е да участваме, защото това носи точки за световната ранглиста.
Дворецът на културата и спорта – Варна ще бъде домакин на три значими спортни форума. През 2026 г. тук ще се проведат Световната купа по спортна гимнастика, Европейското първенство по художествена гимнастика и Европейското първенство по волейбол за мъже. Имаме изключителния шанс Варна да си върне славата на център на международния спортен живот...
Старши треньорът на Лудогорец Руи Мота даде пресконференция преди реванша с Риека. „Анализирахме първия мач в Хърватия. Знаем какво трябва да подобрим. Надяваме се да изпълним игровия план. След първия мач в Риека, естествено искахме по-добър резултат там. Работихме усилено върху нещата, които трябва да подобрим. Надявам се да се представим по..
Голям мач на българските национали по волейбол до 19 г. Те сразиха САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Националният ни отбор за мъже под 19 години е на четвъртфинал на Световното първенство в Узбекистан. Да му мисли Испания.
Т ази година Варна отново ще бъде домакин на много силен спортен форум - Световната купа по скокове на батут. Надпреварата ще бъде в последната седмица на септември, но българските национали се готвят старателно за това състезание. Федерацията вече е напреднала по отношение на организацията и домакинството. По темата разговаряме днес с президента..
По всичко личи, че ще има редовен автомобилен сезон у нас. На практика той стартира с планинското състезание „Валери Великов“ край Шумен. Битката между Автомобилната федерация на България и Българска федерация автомобилен спорт продължава кой да управлява този ресор продължава, но на практика автомобилната федерация някак си успя да се..
ФК Добруджа с първа победа в елита от доста години насам. Те победиха с 2:1 Славия в двубой от втория кръг на efbet Лига. Кристиян Балов откри в петата минута. Лукас Кардозо се птчете с две попадения. Домакините играха повече от час с човек по-малко. В 25-ата минута Богдан Костов изрита Жордан Варела и след ВАР получи червен картон.
Националният отбор на България за мъже под 19 години по волейбол спечели група В на Световното първенство в Узбекистан. Нашите постигнаха четвърта поредна победа. Сега надиграхме Канада с 3:0 (25:17, 25:23, 25:21). Така Франция вече не може да ни измести преди утрешния двубой на върха. Дори да загубим с 0:3 от „петлите“, ще имаме равни точки но един гейм..