Тея Денолюбова е варненка, но сега живее и работи в София. Тя е писател, главен редактор на сайта за култура и изкуство „АртАкция“. От началото на войната в Украйна, тя е на първа линия, свързва хора, които искат да дарят с нуждаещите се от помощ бежанци, неуморна е в правенето на добро.
Тея, ти си с крехка физика, как издържаш да си координатор буквално денонощно на помощи и настаняване на бежанците от Украйна?
Много рано моя баща, когото ти познаваш, си отиде. Бях на 10 и тогава някак си стана борба за оцеляване и налагане на характер всеки ден. Аз си мисля, че част от него живее в мен и затова го имам този леко по-мъжки характер.
Със сигурност, макар че Дени /Денолюб Николов/, беше и много чувствителен....
Да, чувствителността я имаме и трите му деца. Всички казват, че много си приличаме именно по нея, отнася се и за Стефан и Елица.
А ти как влезе в тази истерия на войната, но и в кампанията за милосърдие и помощ за бежанците от Украйна?
Вълната от доброта е огромна, наистина има лавина от добро. Случайно решихме с моя приятел да дадем офиса му на бежанци. Писах в една група, настанихме девет човека, прекрасни, с които вече сме приятели и оттам аз започнах да чета постове на хора в нужда, и до ден днешен не мога да спра и не мисля, че ще спра скоро, защото няма как да си адекватен човек и да не искаш да помогнеш в тази ситуация. Това, което правя реално е да свързвам добрите хора. Защото има изключително много изключително добри хора, които безвъзмездно предоставят буквално за минути помощ. Обаждам се и им казвам „имаме нужда спешно от подслон за семейство с две деца” - и апартаментът вече е даден, намират работа на бежанците в София и Варна на прекрасни места, дават дрехи, пари, храна, всичко, дори без да попитат за кого, само казват: ”С какво още да помогнем?”. Важно е хората, които действаме активно да се запазим, да не се изтощим, защото ще идват още много хора, те ще имат нужда от помощ тепърва....
Жителите по селата също очакват приемането на републиканския бюджет, респективно общински, за да набележат задачите за новата година и плануват разходите си по тях. А дотогава не разчитат само на публичните средства, но и на дарения, спонсори, доброволен труд. „Това ще ми бъде последният мандат. Искам да оставя селото в приличен вид“ – казва по..
Немедицински специалисти нямат право да извършват естетични процедури. Това категорично мнение в предаването "Новият ден" изрази доц. д-р Даниел Янков от Клиниката по пластична хирургия към Военномедицинска академия-Варна, във връзка с пострадалите след поставяне на ботокс, настанени в "Пирогов". Лекарите, които според съществуващото..
Интервю с Adrian Thessenvitz (AD INFINITUM) Швейцарската симфонична метъл банда AD INFINITUM ще направи първи концерт в България. Групата е част от турнето на ELUVEITIE и INFECTED RAIN. Датата за България е 9 февруари, мястото – софийският клуб „Joy Station“. Организатори са „BGTSC“. В предишно предаване представихме новия албум на групата..
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..