Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полските туристи се завръщат във Варна

3
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Привличаме полския пазар и смятаме, че полските туристи ще се завърнат във Варна в най-скоро време.

 Това каза Франк Кванте - главен изпълнителен директор на фирмата - концесионер на Летище Варна и Летище Бургас.

 Водим преговори с полския министър на туризма и с 25 туроператора.

Очакваме ръст на пътуващите от Великобритания, Ирландия, Чехия и Израел.

 Правим първи полети от Бургас до Абу Даби и обратно, но е необходима актуализация на визовия режим, за да може хората от там да идват спокойно в България.

Тази година на летището във Варна започва строежът на соларни панели, изграждаме огромна външна тераса. Засадени са 10 хиляди рози, уточни Кванте.

Чуйте подробности в прикачения звуков файл:

По покана на Академичното ръководство на Варненския свободен университет „Черноризец Храбър“ д-р Франк Кванте - Главен изпълнителен директор на "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД,  представи публична лекция на тема "Лидерството през XXI век".


 С решение на Академичния съвет д-р Кванте ще бъде удостоен със званието "Почетен член на Академичния форум на ВСУ "Черноризец Храбър".

Събитието се проведе на 20 май 2022 г.,  в Аула Максима, в навечерието на празника на българската просвета и култура и във връзка с отбелязването на 30-годишнината на университета.

Чуйте още:


Д-р Франк Кванте е възпитаник на водещия немски държавен изследователски университет „Георг Август“ в Гьотинген, където изучава „Право и национална икономика“. Две години работи като изследовател в същия университет. Защитил е докторска дисертация в областта на правните науки.

Той е генерален мениджър с богат международен опит. Стартира своята професионална кариера като корпоративен адвокат и данъчен съветник в „KPMG“. През 2003 г. се присъединява към германската мулти-комунална компания „EWE“ с фокус върху проекти за сливания и придобивания, след което поема длъжността Главен финансов директор в международната IT група на „EWE“ през 2007 г. От 2012 г. той отговаря за инвестициите на „EWE“ в Турция като Главен финансов директор и през 2017 г. е назначен на позицията Главен изпълнителен директор на „EWE Turkey Holding“, отговарящ за оперативния бизнес в инвестициите на активи, търговията с енергия, телекомуникации и услуги. Д-р Франк Кванте се присъединява към „Фрапорт“ през юли 2020 г. и през септември същата година заема позицията Главен изпълнителен директор на „Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт“ АД, оператор на Летище Варна и Летище Бургас.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Слънчево и студено ще остане и в неделя

През следващото денонощие времето ще остане много студено за сезона. Ще е предимно ясно и слънчево, в крайните южни райони облачността ще е променлива. Сутринта по поречието на Дунав ще има условия за образуване на мъгли. Във вътрешността  ще духа слаб а по крайбрежието до умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще са между минус..

публикувано на 22.02.25 в 14:50

Отваря ски пистата във Вълчи дол

Ски пистата във Вълчи дол ще работи през почивните дни за всички любители на снежните забавления. Това съобщи кметът на общината Калоян Цветков. В момента пистата е покрита с естествен сняг, който тази нощ беше обработен. Днес ще бъдат поставени охранителни мрежи, които да отделят скиорите от децата с шейни.  В следващите две нощи се очакват..

обновено на 22.02.25 в 09:12

Още две кученца от приюта в Каменар намериха своите осиновители

Две кученца от Общинския приют за безстопанствени кучета в с. Каменар намериха своите осиновители и вече се радват на новите си топли домове и любящи стопани. Едното е осиновено от семейство, което се е прибрало от чужбина по-рано от плануваното, за да го посрещнат в дома си и да му дарят грижи и обич. Другото също е открило своите хора и ще живее в..

публикувано на 21.02.25 в 16:53

Обсъдиха идеята за създаване на професионален ансамбъл на Варна

Представители на варненската фолклорна общност се срещнаха с ръководството на Община Варна, за да обсъдят заедно идеята за създаване на професионален фолклорен ансамбъл в морската столица,  съобщиха от общинския пресцентър. В разговорите гостите изтъкват, че в редица читалища, училища, университети и други културни институти в морската..

публикувано на 21.02.25 в 12:40

Георги Иванов представя сборника "Аз, охраджията" във Варна

Дългогодишният служител на Община Варна и началник на отдел „Отбранително-мобилизационна подготовка“ Георги Иванов ще представи за първи път днес пред широка публика своя сборник „Аз, охраджията“ (ОХРА – от „охрана на рейда“ – дивизион кораби със спомагателно назначение, създаден през 1951 г.). Събитието започва от 15 часа в  в зала „Пленарна“ на..

публикувано на 21.02.25 в 10:58

Слънчево, но мразовито ще е на 21-ви февруари

Днес отново ще е студено, ще преобладава слънчево време, по крайбрежието са възможни временни увеличения. Във вътрешността на района вятърът ще е слаб, сутринта на места видимостта ще е намалена. По Черноморието ще духа умерен, по носовете с пориви до силен, северен вятър. Минималните температури ще са от /- 13/ до /- 8/, през деня на много ще..

публикувано на 21.02.25 в 05:49

Балчик подновява побратимяването с курортна община в Турция

Общинският съвет в Балчик одобри днес Белият град да подпише споразумение за сътрудничество с турската община Мармарис. „В резултат на подписания договор на 18 юни 2008 година за побратимяване между Община Балчик и Община Армуталан, Република Турция, през годините имахме активни контакти с нейното ръководство, а творчески колективи и спортни клубове..

публикувано на 20.02.25 в 13:46