София Димитрова започва музикалния си път като оперна певица. Възпитаник е на Националното училище по изкуствата „Добри Христов” във Варна. По-късно в продължение на 15 години живее в Ню Йорк. Изнася концерти в Италия, Швейцария, Португалия, Испания, САЩ, Англия, Шотландия. Тя винаги е била привърженик на свободата във всичките ѝ форми и това я кара да излезе от рамките на класическата музика и да се насочи към джаза. След завръщането си във Варна участва активно в музикалния живот на града със своя солов проект, както и с джаз групата Sofistics. Зад гърба си има два авторски албума - "Return" (2019) и "Open Your Eyes" (2020).
Но освен музиката, София има и други страсти в живота си. Една от тях е конната езда. София от малка има досег до коне, тъй като сестрите ѝ яздят, но тя като цигулар дълго време се въздържа от подобни спортове заради риска от фрактура. Преди 13 години, обаче, решава, че не може да отлага повече и започва занимания с коне. А след като се завръща окончателно във Варна се захваща по-сериозно с няколко вида конен спорт, но това, което печели сърцето ѝ, е язденето за издържливост. От тази година София официално се състезава в тази дисциплина с арабския си кон Табиш.
Когато започнах да се състезавам осъзнах, че трябва да имам собствен кон. Помолих инструктора си Николай Узунов да ми помогне в избора и чухме, че в с. Дебнево, Троянско, се продава кон. Отидохме и когато се доближих до животното, то просто си постави главата на рамото ми. В този момент разбрах, че това е моят кон.
Връзката между човека и коня е много силна. По време на езда ритъмът на сърцата им се синхронизира и колкото повече прекарват заедно, толкова по-силно двата организма се свързват. Звучи невероятно, но понякога, когато си помисля за някаква маневра, явно го подсказвам несъзнателно с тялото си, но без да давам каквато и да била команда към коня, той изпълнява желанието ми.
По време на Коледно-новогодишните празници се увеличават пациентите на д-р Албена Кирова. Повечето са преяли и препили, тогава се обаждат жлъчки и стомаси: "Човек трябва да си контролира храненето като вид храна и като количество. Хората, които са постили, в никакъв случай не бива да се нахвърлят на храната, трябва да ядат от всичко по..
През 14-те години, през които Росица Проданова работи като сертифициран хлеботерапевт, е научила, че за хубав хляб винаги е нужно добро настроение: "Дори и без мая, хлябът тогава става душишка. Хлябът събира всички съставки - вода, огън, брашно. Рисуването върху брашно създава нашата нова приказка. Трябва да притихнем, за да излезе мисълта на душата."..
Няколко бебета изплакаха до обед във варненските болници. Първото "коледно" момченце се е родило днес в АГ болницата в 7.45 ч. с класическите мерки 3200 гр. и 50 см. Детето е родено по естествен път, посочиха от лечебницата. От началото на годината там са родени 1 850 деца. Няколко часа по-късно - около 10 ч., момче се роди и в родилното отделение на..
Божествена света Литургия в църквата „Свети Атанасий" - старият митрополитски храм на града, беше отслужена днес във Варна от Варненският и Великопреславски митрополит Йоан и предстоятелят - иконом Дончо Александров, заедно със свещеници от енорията. Сред причестените от митрополит Йоан миряни бяха вицеадмирал Митко Петев, както и Кристиан Димитров –..
Повече от 20 години благотворитeлната инициатива „Българската Коледа“ помага за подобряване на грижата за децата с тежки заболявания, състояния и увреждания. В двадесет и второто издание призивът е „Да дарим надежда на дете в беда“ чрез осигуряване на съвременна високотехнологична апаратура за ранна диагностика и съвременно лечение. Даниела..
Всяка година Венета Николова от Варна подарява свои картички на близки и приятели. Рисува ги лично, по вдъхновение, при това всяка е различна от останалите. Любовта към рисуването Венета открива още като дете, но днес рисува, за да радва хората около себе си, а и с благотворителна цел. Въпреки че все по-рядко си разменяме коледни картички..
Рождество Христово или Коледа е един от най-важните християнски празници в България, който се отбелязва с дълбока почит и много традиции, съчетаващи религиозни и народни обичаи. Празникът започва с Бъдни вечер (24 декември), когато се събират семействата, за да отбележат началото на празниците и да спазват редица обреди. На Бъдни вечер българите се..