Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Известни са победителите в 14-тия тенис турнир за купата на курорта Св. св. Константин и Елена

14-тият тенис турнир за аматьори с международно участие "Св. св. Константин и Елена къп" 2022 излъчи тазгодишните победители в състезанията двойки-жени, двойки-мъже и сингъл-мъже. Участниците бяха от цяла България, от Венецуела, Йордания, Ливан и Русия. За турнира дойдоха едни от най-силните представители на аматьорския тенис, като мачовете преминаха в духа на спортсменската игра и се отличиха с атрактивни моменти след четвърт-финалите.

След много оспорвани мачове по схемата „всеки срещу всеки“, при женските двойки призовото място спечелиха представителките от Сливен Антоанета Маркова и Ваня Иванова. Те се наложиха с 6:4 срещу двойката от Казанлък Йовка Караиванова и Росена Драгнева. При сингъл-мъже, най-добрите състезатели бяха излъчени сред 37 участници от Бургас, Търговище, Шумен, Казанлък, София и Варна. Призовото място бе за Дани Куриян от Бургас, който спечели състезанието и през 2021 г. Негов съперник на финала бе варненецът Радо Иванов, който бе надигран с 9:7. При мъжките двойки играта бе в групи. Участваха 21 двойки, а купата остана във Варна. Радо Иванов и Мартин Младенов се наложиха с 9:5 срещу двойката Росен Марков, играл в партньорство с Матц Нилсен от Венецуела.

Победителите и финалистите получиха купи, грамоти, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от Аквахаус Хотел & СПА, Хотел Астор Гардън, A1, Община Варна, Aquahouse Thermal & Beach, Lе Petit Shop Primorski Center и Ресторант Monty. 14-тият тенис турнир „Св. св. Константин и Елена Къп“ 2022 се организира със съдействието на Тенис клуб „Супер спорт“ и Есен Спорт.

По публикацията работи: Веселина Киричева

Галерия

Джокович спечели Australian Open

Новак Джокович покори Australian Open, след като триумфира за рекорден десети път на “Род Лейвър арена”. Той се справи със Стефанос Циципас след 6:3, 7:6(4), 7:6(5) пред 35 хиляди зрители по трибуните. От миналогодошния турнир “Уимбълдън” да този момент сърбинът е загубил само един мач.

публикувано на 29.01.23 в 18:38
Новак Джокович

Джокович триумфира с 10-а титла в Австралия

Новак Джокович спечели за десети път титлата от Аустрелиън Оупън. Във финала сърбинът срази Стефанос Циципас с 6-3, 7:6(4), 7:6(5). Трофеят е негов 22-и от Големия Шлем, като по този показател той се изравни с Рафаел Надал. Успехът в Мелбърн означава още, че  Ноле се завръща като №1 в света. Новак Джокови спечели за десети път..

публикувано на 29.01.23 в 13:49

Спартак Варна с трета контрола в Турция

Футболистите на Спартак (Варна) ще излязат в третата си контрола по време на зимната подготовка в Турция. Съперник е ФК „Минай”, който заема 13-то място в Премиер лига на Украйна. Проверката на „соколите” е в неделя (29.01.) от 15:00ч. (българско време) на терен Golden City в Алания.

публикувано на 29.01.23 в 10:57

Варна ДКС- ЦСКА 0-3

Заслужен успех за ЦСКА, които видимо бяха по-добрият отбор в мача. Грешките от начален удар бяха доста за варненки. Въпреки това имаше моменти на които стояха равностойно на столичния тим и показаха добри неща на терена. В други два мача от този кръг шампионките от Марица надиграха новака Марица 2022 с 3-0, а Казанлък пречупи трудно Славия с 3-2. Във..

публикувано на 29.01.23 в 10:46

Домакинска победа за Ч.море с 3-1

Волейболистите на Черно море постигнаха домакинска победа срещу тима на Марек Юнион Ивкони. Варненци направиха доста грешки в мача, но въпреки това успяха да измъкнат победата срещу младия тим на Марек. Наставникът на варненци Пламен Христов сподели след двубоя, че този успех им гарантира поне на 90 %, че остават в елита и през следващия сезон.

публикувано на 29.01.23 в 10:44

Шампионът „Шумен 61” с победа срещу „Фрегата”

Шампионът „Шумен 61” победи отбора на „Фрегата” (Бургас) с 34:30 (на полувремето 16:16) в двубой от деветия кръг на мъжкото хандбално първенство. След този успех шуменци увеличаха актива си с още 2 т. и продължават да оглавяват класирането с общо 18 т. от 9 мача. „Започнахме много неконцентрирано. Съперникът ни поведе с 5:1. Цяло полувреме се опитвахме да..

публикувано на 29.01.23 в 10:41
Арина Сабаленка

Сабаленка обърна Рибакина и е новата шампионка на Аустрелиън Оупън

Арина Сабаленка от Беларус спечели първа титла от Големия шлем в кариерата си, след като победи казахстанката Елена Рибакина с 4-6, 6-3, 6-4 във финала на Аустрелиън Оупън. Сабаленка загуби първия сет срещу шампионката на Уимбълдън, но след това вдигна оборотите и стигна до обрат, за да грабне трофея. 23-годишната Рибакина бе по-уверена на..

публикувано на 28.01.23 в 13:33