Британският заместник-министър на външните работи Джилиън Кийгън нарече "смразяваща" заплахата на Путин към Запада, че притежава много оръжия, но допълни, че тя изглежда по-скоро като част от "лъжите на Путин".
В интервю за Скай нюз Кийгън каза, че това е сериозна заплаха, но такава е била отправяна и преди. Тя обаче заяви, че обявяването на частична военна мобилизация е тревожна ескалация на конфликта. Джилиън Кийгън заяви, че думите на Путин трябва да бъдат приемани сериозно и призова за спокойствие пред лицето на заплахата му в речта за използване на ядрени оръжия.
По-късно за Би Би Си Кийгън посочи, че ще продължават опитите решение на войната в Украйна по дипломатичен път.
В послание към украинците Кийгън каза: "Ние сме на вашата страна и ще помагаме с каквото можем".
Бившият британски посланик в Русия сър Тони Брентън също заяви за Скай нюз, че обявената от Путин частична мобилизация е значителна ескалация на украинската война.
Брентън отбеляза, че досега Русия се е сражавала с "едната ръка вързана зад гърба, защото Путин се е притеснявал какъв ефект ще има обявяването на мобилизация сред руското обществено мнение“.
Според бившия посланик сега обаче Путин явно е приел съвета на военните да се върне към ядрената заплаха в контекста на предполагаема такава от страна на Запада.
Брентън допълни, че в очите на руското общество това, което досега бе описвано като военна операция, вече приближава определението за "война".
Варненският общински съвет ще заседава днес от 10.00 часа в зала "Пленарна". Двадесетото заседание има прокет за дневен ред с 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за провеждане на спортни, културни и..
В периода 24.02.2025 - 28.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Млада гвардия - клиентите, електрозахаранени от ТП 1. Ще се редува поетапно изключване на отделни клонове от мрежа НН, така че да не се лишават от..
Утрото в четвъртък ни посреща с хладно, но не чак толкова студено време. Във Варна е 6 градуса, според данните на НИМХ към 5.00 часа. Влажността на въздуха е 95%, а атмосферното налягане е 1022 хПа. 6 градуса е температурата в Шабла и на нос Калиакра. На нос Емине е 5 градуса, в Добрич е 4 градуса, 3 градуса е в Разград. В Бургас има мъгла с..
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица. Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие. Пчеларите изразяват своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..
Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход. Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна.