Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

12 са кандидатите за проектиране при ремонта на близо 23 км от пътя Пчелник - Бенковски в област Варна

  12 са отворените оферти в обществената поръчка за изработване на технически проект за основен ремонт на 22,9 км от път III-9042 Пчелник – Венелин – Садово – Бенковски, съобщи пресцентърът на АПИ.

Третокласното трасе свързва населените места в общините Долни Чифлик и Аврен и чрез първокласния път I-9 Бургас – Варна е удобна връзка с областния център Варна и автомагистрала „Черно море“.

Прогнозната стойност на поръчката за изработване на техническия проект е 458 000 лв. без ДДС.

  Отворените оферти са на:

  • Обединение “Ий Кей Джей – Виа – Ей Джей” ДЗЗД, с участници: „Ий Кей Джей България Кънсълтинг Енджиниърс“ ЕООД, „ВИА ПРО ИНЖЕНЕРИНГ“ ЕООД, и „Ей Джей Консулт“ ЕООД;
  • „ИНЖКОНСУЛТПРОЕКТ“ ООД;
  • „ТРАНСКОНСУЛТ-22“ ЕООД;
  • „ИНСТИТУТ ПО ТРАНСПОРТНА ИНФРАСТРУКТУРА“ ООД;
  • „ЛОГИСТИКА 21“ ЕООД;
  • „ПЪТПРОЕКТ“ ЕООД;
  • „АЛВЕ КОНСУЛТ“ ЕООД;
  • ДЗЗД „ТРАФИК ХОЛДИНГ ВАРНА“, в което участват: „ТРАФИК ХОЛДИНГ“ ЕООД и „ДеНиДи“ ЕООД;
  • „ДЖИ М ИНЖЕНЕРИНГ“ ЕООД;
  • „ВИА-ПЛАН“ ЕООД;
  • „Инфра про консулт“ ООД;
  • „ИЛИЯ БУРДА“ ЕООД.

      Участъкът, планиран за основен ремонт, преминава през 4 населени места – Пчелник, Венелин, Садово и Бенковски. В отсечката има четири големи мостови съоръжения, за които проектът следва да определи необходимите ремонтни дейности. Съоръженията са: над р. Камчия при с. Венелин, над дере при 5-ти км между с. Венелин и с. Садово, при 10-ти км в с. Садово и при 17-ти км в участъка между отбивката за с. Добри дол и с. Бенковски.

      Изработването на техническия проект е първата и задължителна стъпка преди предприемането на качествени строителни работи. Въз основа на готовия проект след това ще се определят конкретните строително-монтажни работи, стойността и срокът им за изпълнение. След това ще се обявят тръжни процедури по ЗОП за избор на изпълнители на необходимите ремонтни дейности.

      Срокът за изработването на техническия проект е 60 календарни дни, който започва от датата на сключване на договора и включва само времето за проектиране. Изпълнението на проектните работи ще се извърши в три междинни етапа.

По публикацията работи: Галена Ковчазова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна.

Заради умишлен палеж изгоряха 50 декара сухи треви и горска растителност в Тервелско

Около 50 декара сухи треви и горска растителност са изгорели в землището на село в община Тервел. Причината за възникналия огън е умишлен палеж. Извършителят е задържан. Малко преди 11.00 часа днес в ОД на МВР Добрич е получен сигнал на спешния телефон за горяща суха трева в местността „Саламана“ в покрайнините на село Безмер.  На място са..

публикувано на 04.08.25 в 17:22

Варненци поискаха оставката на председателя на ОбС-Варна на протест

Граждани се събраха пред офиса на строителната фирма, с която е бил свързан Христо Димитров, председател на Общинския съвет във Варна с плакати "Оставка","Свобода за Варна ","Свобода за Благо" и "Мутри вън". Те не пожелаха да говорят пред медиите и скандираха написаното на плакатите. Поводът, заявен в социалните мрежи, е обжалването от страна на..

публикувано на 04.08.25 в 16:41
архив

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци

Откриха мъртъв делфин на брега в курорта Златни пясъци. От РИОСВ-Варна съобщиха, че на 1 август чрез телефон 112 е постъпил сигнал за изхвърлен труп на делфин близо до буната на плажа пред хотел в курорта. На същата дата е извършена проверка на място от служители на екоиспекцията , при която е установен мъртъв екземпляр от вида муткур с..

публикувано на 04.08.25 в 15:54

Във Варна поставиха пилотно първия контейнер за зелен отпадък

Община Варна постави пилотно първия контейнер за събиране на растителен (зелен) отпадък. Той се намира на ул. „Веселина Цанкова“, в близост до хотел „Геолог“. Контейнерът е предназначен за клони, листа, трева и други биоразградими  отпадъци от поддръжка на зелени дворове и градини. Целта е насърчаване на разделното събиране на растителен отпадък и..

публикувано на 04.08.25 в 15:38

На пътя Бургас - Варна двама мъже спряха автобус и извършиха граждански арест на пияния шофьор

Двама мъже извършиха граждански арест, за да спрат пиян шофьор на автобус. Това съобщава БНТ. Случката се е разиграла вчера около 18:30 часа, след като превозното средство е било забелязано да се криволичи на пътя Поморие - Слънчев бряг, като създавало предпоставки за произшествие. В района до складова база 47-годишен мъж от Шумен и друг, на 42..

публикувано на 04.08.25 в 14:53

Варненка с над 1,8 промила в кръвта самокатастрофира край града

Жена, седнала зад волана с 1,81 промила алкохол в кръвта, е самокатастрофирала днес край Варна, съобщиха от полицията. Сигналът за инцидента е подаден в 07,55 часа тази сутрин. Жената е на 44 години от Варна. Тя не е пострадала сериозно при инцидента. От полицията допълниха, че преди две години тя пак е залавяна да шофира с голямо количество алкохол в..

публикувано на 04.08.25 в 14:08

До месец доброволците от формированието във Варна ще получат лични предпазни средства

До месец се очаква доброволците от Доброволно формирование - Варна да получат целия набор от лични предпазни средства. На финален етап е процедурата по изпълнение на договора по обществената поръчка. Това каза ръководителят на формированието Стойчо Стоев. Пакетът с оборудване съдържа каска, ботуши, предпазен колан, ръкавици, горна куртка, обясни той. 40..

публикувано на 04.08.25 в 12:25