Най-добрите ни боксьори професионалисти братята Кубрат и Тервел Пулеви днес са във Варна. Те са тук по покана на ръководството на ИУ. Двамата проведоха среща с ректора и ръководството на университета, а в момента тече срещата им със студенти. След излизането си от ректора първата прегръдка беше с олимпиския шампион Ивайло Маринов, който ги чакаше. Двамата дадоха кратки интервюта. Тервел заяви, че ще има още един мач до края на годината, но не знае съперника си. Кубрат Пулев ще играе в САЩ, но по всяка вероятност догодина. Към него има доста запитвания за мач, включително и от Тайсън Фюри. На въпроса ще играе ли отново с Дерек Чисора, Кобрата отговори: Колко пъти вече да го бия“. Макар, че последния път той загуби в Лондон след съдийско решение за Чисора. Темата на срещата със студентите днес е „За мотивацията и дисциплината на ринга и извън него“. Двамата боксьори бяха посрещнати с изпълнение на стара популярна българска народна песен. След това Кубрат и Тервел зdеха местата си на сцената и въпросите към тях полетяха.
Важна победа записаха баскетболистите на „Черно море Тича“. Те се справиха с гостуващия тим на „Спартак“-Плевен след 94-80. Срещата е важна, защото след два кръга завършва редовния сезон, а варненци вече са на четвърто място, което дава по-добра позиция преди плейофите. Сега ще чуем старши треньора на „моряците“ Васил Евтимов и един от..
Шампионският тим на Левски хвърли много сили и борба във втория мач от полуфиналната серия на първенството срещу „Берое“, но в крайна сметка се оказа от губещата страна в здравата битка, в която се превърна двубоят в Стара Загора. Момчетата на старши треньор Николай Желязков 2 пъти догонваха в геймовете домакините, наложи се да правят същото и в тайбрека..
Спартак Варна победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в среща от 28-ия кръг на efbet Лига, играна на "Лаута". Бернардо Коуто (8) беше точен за гостите, а Феликс Щраус (31) удвои. Ловро Бизяк (68) върна един гол за "смърфовете".
ЦСКА показа класа и отвърна на предизвикателството, което бе отправено от Локомотив Авиа. Столричани сразиха съперника с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:20) в зала „Христо Ботев“ и изравниха полуфиналната серия на 1:1 победи. Момчетата на Сашо Попов изиграха много добър мач, в който показаха класа на всеки един елемент. „Армейците“ завършиха двубоя с..
Отборът на Арда победи с 4:0 Септември в мач от XXVIII кръг на efbet Лига. СЕПТЕМВРИ 0:4 АРДА 0:1 Цонев (16) 0:2 Йорданов (43) 0:3 Ковачев (61) 0:4 Офор (90+)
Баскетболистите на "Черно море Тича" спечелиха срещу "Спартак"- Плевен с 94-80 т. През целия мач варненци водеха в резултата и заслужиха успеха тази вечер.
"Черно море Тича" показа купата на фенове и зрители, преди мача със 'Спартак" Плевен. Феновете станаха на крака. Спечелената купа от баскетболистите на варненския тим беше поставена на входа на зала "Христо Борисов".