Военен ритуал за тържественото отбелязване на 60 години от създаването на първообраза на настоящия Брегови ракетно-артилерийски дивизион на Военноморските сили се състоя днес.
Строят на формированието беше приет от командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов.
Гости на тържеството бяха офицери от Щаба на ВМС, командири и началници на военни формирования и структури от гарнизона.
На плаца, редом с офицерите, старшините и матросите, които понастоящем служат във военното формирование.
Присъстваха и много ветерани, бивши командири на ракетното формирование, офицери, които през годините са служили във формированието.
Със заповед на командира на Военноморските сили с предметни награди и грамоти бяха отличени командирът на военното формирование капитан II ранг Пламен Янкулов, офицери, старшини и матроси, проявили висок професионализъм и отговорност при изпълнение на функционалните си задължения. Капитан II ранг Янкулов награди военнослужещи и ветерани по случай годишнината и празника.
В края на тържествената церемония военнослужещите от формированието преминаха в тържествен марш начело с бойното знаме.
За гостите на тържеството беше осигурена възможността да разгледат музейната сбирка, намираща се в района на формированието.
Общо 55 пожара са потушени през изминалото денонощие, един човек е пострадал. Това съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на своята интернет страница. В 13:17 часа в пожарната във Варна е получен сигнал за възникнал пожар в апартамент в ж.к. „Владислав Варненчик“ в морския град. Изпратени са два..
Гражданите трябва да бъдат особено внимателни и да не предоставят лични данни на непознати лица , които се представят за служители на Националния осигурителен институт (НОИ) във връзка с предстоящото въвеждане на еврото . Това каза директорът на Териториалното поделение на НОИ – Благоевград Илиян Георгиев по време на информационната кампания..
Полша се стреми да модернизира мрежата си от бомбоубежища, на фона на новата заплаха от дронове и ракети, съобщи TVP World. Във Варшава има приблизително 200 бункера, 1 300 скрити убежища и повече от 16 000 временни места за укритие — но много от тях все още не са годни за използване. Държавната пожарна служба е инспектирала около 160 обекта и..
Днес през Източна България ще премине студен фронт, ще бъде облачно с превалявания от дъжд, по-късно следобед от север на юг облачността ще се разкъсва и намалява. Вятърът от северозапад ще се усили. Минималните температури ще са сравнително високи от 10 до 15 градуса, максималните ще се понижат и ще са между 15° и 18°, за Варна около 16°...
Благомир Коцев остава в ареста. Решението е на Софийския градски съд по искането на освобождаването от ареста му. Заседанието на съда започна малко преди 19 ч., защото макар то да беше насрочено за ранния следобед, заради извънредното насрочване - само ден след като под домашен арест бяха пуснати в четвъртък общинските съветници Николай Стефанов и Йордан..
Софийският градски съд решава да пусне ли от ареста варненския кмет Благомир Коцев, съобщава БНР. Защитата мотивира молбата за промяна на мярката му за неотклонение - само 2 седмици, след като състав на Софийския апелативен съд му отказа - с повторния разпит на бившия заместник на Коцев Диян Иванов, в който той заявява, че е бил принуждаван със..
Петиция в подкрепа на варненското домакинство на Европейското първенство по волейбол е достъпна онлайн за всички потребители на адрес: https://www.peticiq.com/500457?utm_source=web_share , тя може да бъде подписана и в сградата на Община Варна (бул. „Осми приморски полк“ 43). Община Варна излезе с открито писмо до Управителния съвет на..