Известният варненски илюзионист, наследник на великия Астор, магът Арсен, ще отбележи 15-годишнината от началото на своята артистична дейност. Това ще се случи на 23 ноември във ФКЦ - Варна от 19 часа със специално шоу. Ще можете да се насладите на различни жанрове от магическото изкуство и да станете свидетели за представяне на световно ниво.
Веселин Долмов-Арсен е човекът, който раздава усмивки и създава красиви спомени. Той безусловно вярва във вълшебната формула, според която 3 минути смях = 3 часа щастие.
Как е започнала кариерата ви и какви номера подготвя магът чуйте от разговора на Светлана Вълкова с него в предаването за култура „Гравитация нула“:
На 23 ноември стават точно 15 години от твоето първо стъпване на сцена. Да припомним как се случи това.
Преди точно 15 години започнах да показвам фокуси пред приятели и един от тях ме покани на рождения ден на майка му. Оттогава всичко тръгна на магия. Помня този ден все едно беше вчера, помня всеки един фокус, с кой съм се справил най-добре. Първият ми урок – това, че зрителят не знае какво ще му бъде показано.
Сега ще бъдеш на по-голяма сцена. Как се разви оттам нататък кариерата ти? Какво ти вложи в нея, за да имаш успех?
Най-интересното при мен е, че каквато цел съм си поставял, от този ден нататък всичко, се е сбъднало. Някои неща са се сбъднали до три години, други за по-дълъг срок. Като един магьосник буквално управлявам живота си, което дори за мен е начин на живот и вече не ми прави впечатление. Като тръгна да разказвам на хората. много често си мислят, че си измисля някакви истории, за да бъда интересен. А всъщност аз не целя това, а по-скоро искам да им вдъхна вяра да правят това, в което вярват и да вярват в това, което правят, за да успеят.
Аз мисля, че може да е съвкупност от много неща, тъй като бях спортист и може би треньорът ми ме е научил на повече хъс, дисциплина и постоянство и да не се предавам. На първо място бих сложил вярата ми в Бог и вярвам, че той ми помага много и когато правя нещата от сърце и душа и се стремя да бъда богоугоден вярвам, че той винаги ме закриля и ми помага във всички моменти. Например, излизам на сцената, на първия си фестивал. Конкуренцията е убийствена, от цяла Европа дойдоха илюзионисти и какво се случва - аз, който за първи път стъпвам на сцена, се състезавам и печеля второ място. Там са хора, които правят това от години, но правят греша. За мен това е божията намеса. И тогава моят ментор Астор ми каза: "И аз започнах с второ място".Художникът Станислав Станчев-Бебето заедно със своята дъщеря арх.Татяна Станчева са се захванали с предизвикателна и за двамата творческа работа – възстановяване на стари къщи. Работили са в цялата страна, но най-много са завършените им проекти в родопски села. Имам афинитет към дървото и специално към стари дъбови дъски,..
С близки и приятели ще отпразнува във Варна именния си ден Стоян Стоянов – актьор и режисьор в Държавен куклен театър-Варна. За Радио Варна той разказа, че е кръстен на дядо си Стоян, който е бил трудолюбив и винаги усмихнат човек, въпреки нелеките неща, които е преживял. Стреми се да носи тази усмивка на дядо си и днес, преминавайки през..
Какво е да бъдеш баща, доброволец и да възпитаваш доброта в децата си? - това ще научите в следващите редове от разговора ни със семейството на Владислав Николов и Антония Антонова и техните момчета - Кристиян ( 5г. ) и Александър ( 3г. ). Владислав Николов и съпругата му Антония Антонова разказват за баланса между семейния живот,..
Обични в Господа отци, представители на монашеството, братя и сестри, чеда на Варненската и Великопреславска епархия, „ Словото стана плът “: в това се заключава висшата радост на християнската вяра. В това е пълнотата на Откровението. Същият въплътил се Господ е съвършен Бог и съвършен човек. Истинското значение и основната цел на човешкото..
Димитринка Георгиева е директор на училище "Любен Каравелов" във варненския кв. Аспарухово. Позната е на мнозина, като жена, която направи училището по-добро място за децата от ромски произход, украинските деца и деца със СОП (специални образователни потребности). Тя бе отличена в конкурса "Човек на годината" на Българския хелзингски комитет..
По статистическ и данни двойките с фертилни затруднения в България са между 15 – 20 % от населението. Резултатите показват, че младите хора не са достатъчно информирани относно репродуктивното си здраве и семейното планиране. В навечерието на Рождество Христово по темата разговаряме с акушер-гинеколога д-р Симона Анжел от Медицински център..