5
"Със срокове за приключване на стадион "Варна" не можем да се ангажираме. Не сме спирали дейност". Това коментира за Радио Варна Станислав Василев, ръководител на строителството.
В момента там се завършва връхната конструкция. "Сектор "А" планираме да стане в рамките на от 4 до 6 месеца. Отпред е сектор "Б" - като конструкция той е завършен изцяло. Едновременно със сектор "А", в момента се строи и сектор "В". Той ще бъде завършен до година най-много", каза още Василев.
Стадионът ще бъде с капацитет 22 хиляди души. Там ще има още и подземен паркинг, който, по думите на техническия ръководител, е конструктивно завършен. На Стадиона ще има също фен шоп и кино. "Киното ще е на сектор "Г". Той ще бъде така изграден, за да може част от него да се разглобява и на разглобената част от сектора да се монтира екран", посочи Станислав Василев.
След завършването по сектори на съоръжението, се започва изграждането на инсталации, допълни ръководителят.
Козирките на сектора ще бъдат с шумоиздържащи функции, подчерта той:
Христо Атанасов е общински съветник, представител на Община Варна: "Самите дейности по обекта не са спирали. Самото съоръжение, макар и забавено във времето, както го виждаме, е отворено. Искаме да покажем, че тук се работи. Но не мога да се ангажирам със срокове".
Какво още каза той чуйте в звуковия файл:
Утре ще преобладава ясно и слънчево време. След полунощ на места ще се образуват мъгли, но още преди обед и там видимостта ще се подобри. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, който следобед ще отслабне, на места до стихване. Температурите ще останат без съществена промяна - минимални между 6° и 11°, по Черноморието до 14°, максимални между 18° и..
Сдружението „Ангели на пътя“ организира днес национални протести в памет на Мартин Димитров от село Антон, загинал при нелегална гонка. Демонстрации се проведоха пред съдебните палати в София, Варна и други градове, както и в самото село Антон. Във Варна пред Съдебната палата се събраха само двама души, сред които беше Нели Петрова – майката на..
Палестинци, живеещи във Варна, заедно с членове и симпатизанти на организациите „Конфликт“ и „Студенти за Палестина“, излязоха днес на протест пред Съдебната палата на площад „Независимост“. Демонстрацията беше насочена срещу нарушаването на обявеното примирие в Газа от страна на Израел. Протестиращите носеха плакати с надписи „Мълчанието ви е..
Четиридневната ваканция за учениците около Деня на будителите доведе до засилен трафик по пътищата в страната и даде старт на традиционната акция на "Пътна полиция" - "Зима". Само за първия ден на проверките са установени хиляди нарушения, като са съставени над 3700 фиша и акта. Това съобки комисар Мария Ботева, заместник-директор на "Пътна..
Сдружение „Ангели на пътя“ организира национален протест под надслов „Стига мълчание“. Акцията е насрочена за 12 часа пред съдебните палати в София и в останалите градове на страната. Протестът се организира в социалните мрежи. Организаторите на националния протест, сдружение "Ангели на пътя" заявяват, че акцията е в името на..
В Деня на народните будители Варненският свободен университет „Черноризец Храбър“ беше домакин на единадесетото издание на националното състезание за креативни умения „Varna Spaghetti Engineering“. Инициативата събра бъдещи инженери и архитекти от професионалните гимназии по строителство, архитектура и геодезия в страната. Започна XI издание на..
„Провадия-Солницата“, Хераклея Синтика и Малката принцеса от Урвич са финалисти в класацията „Чудо на България за последните 15 години“. Те са избрани от над 100 000 българи, Отличията връчи заместник-министърът на културата Тодор Чобанов, на церемония, която се проведе снощи в Народния театър в София, съобщи „Стандартнюз“. Финалисти в..