Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва изплащането на пенсиите и добавките от 70 лева

Снимка: БГНЕС

Изплащането на пенсиите през декември 2022 г. чрез пощенските станции ще започне от днес, 7 декември, и ще приключи на 20 декември (вторник). То ще се извършва съобразно изготвен график, който ще бъде обявен във всяка една от тях. Преводите на сумите за декемврийските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени на 7 декември 2022 г., съобщиха от НОИ.

Във връзка с предстоящите коледни празници с тези пенсии всички пенсионери ще получат допълнително по 70 лв., независимо от размера на получаваната от тях пенсия. Необходимите за това допълнителни 142 380 000 лева са осигурени за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2022 г.

Графикът за всички видове плащания, извършвани от Националния осигурителен институт към осигурените лица и пенсионерите, се актуализира всеки месец и е достъпен през интернет страницата на института, рубрика „Календар на плащанията“. /БГНЕС




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов

Митов: България е близо до включване в програмата за безвизово пътуване в САЩ

Със срещи в Департамента по вътрешна сигурност и в Бюрото за дипломатическа сигурност завърши работното посещение в САЩ на министъра на вътрешните работи Даниел Митов. В българската делегация, съпровождаща министъра, бяха директорите на главните дирекции "Национална полиция", "Борба с организираната престъпност" и "Гранична полиция" главните комисари..

публикувано на 09.06.25 в 19:15
Снимката е илюстративна

В селището до Балчик очакват асфалта

Досега са асфалтирани улици „Първа“, „Втора“, остават за довършване около 100 метра от улица „Четвърта“. Кметът на Ляхово си пожела скоро да бъдат зарадвани и живеещите и на други улици, особено тези на „Трета“ – която е най-дългата в селото. В навечерието на събора Реджебов е зарадван, че към селото, което е с гледка към Батовската долина, проявяват..

публикувано на 09.06.25 в 18:05
Гюнер Тахир

Гюнер Тахир: Не е изключен предсрочен вот, след който Борисов и Пеевски ще управляват заедно

Не е изключен вариантът да има предсрочни парламентарни избори през октомври, с които се цели изпреварване на създаването на политически проект на президента Румен Радев. Почвата вече е узряла в управлението да влязат заедно ГЕРБ и "ДПС-Ново начало", без да е необходима подкрепата на БСП и ИТН. Това каза Гюнер Тахир, основател на Националното движение за..

публикувано на 09.06.25 в 18:00

Движението на пътя Добрич – Варна около село Стожер е затруднено заради катастрофа

Движението на пътя Добрич – Варна в района на село Стожер е затруднено заради катастрофа. При инцидента са се сблъскали тежкотоварен камион с украинска регистрация и трактор. Катастрофата е с материални щети, двамата шофьори не са пострадали, информират от полицията. Временно движението в района на инцидента е в едната лента. Трафикът се регулира от..

публикувано на 09.06.25 в 16:16

Радио Варна с грамота "Приятел" на Държавен архив - Варна

Първият демократично избран кмет на на Варна Христо Кирчев получи грамота  „Дарител" на годината“ за 2024 от Държавния архив в града. Поводът е Международният ден на архивите.  Директорът на архива Владимир Владимиров и Донка Николова, началник на отдел „Държавен архив“, удостоиха Христо Кирчев със званието за предоставените от него документи и..

публикувано на 09.06.25 в 14:54

Бум на търсенето на евро в обменните бюра у нас

С повече от 50% се е повишил интересът към обмяната на левове в евро след положителните конвергентни доклади на Европейската комисия и Европейската централна банка. Това съобщи за Радио Варна финансовият експерт Макс Баклаян. Той обясни, че има недостиг на евро в обменните бюра, което води до повишаване на цената му до 1.97 лева за курс продава...

публикувано на 09.06.25 в 14:24

Красимир Димитров: Готвят се сериозни промени в Закона за образованието

Сериозни промени в Закона за предучилищното и училищното образование предстоят в България, съобщи новоизбраният председател на Съюза на работодателите и ръководителите в системата на народната просвета - Варна, Красимир Димитров.  Въпреки че законът е в сила от 2015 г., сега се предвиждат съществени промени, изискващи широк обществен и..

публикувано на 09.06.25 в 14:22