Вече е ясно, че първият мандат за съставяне на правителство в 48-то Народно събрание е неуспешен. Дебатите в сряда продължиха три часа и в крайна сметка се стигна до гласуване само за премиер, защото кандидатурата на проф. Николай Габровски не беше подкрепена.
Политологът Сергей Петров проследи в на живо в Парламента дебатите където беше като председател на Младежката асоциация по политически науки заедно със студенти от първи и втори курс.
"Не са изключително впечатлени от тона с който се водят дебатите. Ние често го коментираме, но и на младите хора им прави неприятно впечатление. Имахме обратна връзка, че на моменти инфантилно и дори истерично се водят дебатите. Това е тяхното мнение", сподели впечатленията си в предаването "Post factum" Сергей Петров.
Според него не е имало изненада на вота и поведението на депутатите е било очаквано:
"Дори и народните представители от "Български възход", които странно се опитаха да кажат, че ще подкрепят кандидатурата за министър-председател, но не и за състав. Това беше очаквана от тях позиция. Те оставят впечатление, че с всеки биха се договорили," посочи Петров.
По думите му шансовете за съставяне на редовно правителство са много ниски:
"Предполагаме, че ГЕРБ не биха подкрепили кабинет с друг мандат, но това е само предположение. Времената в момента са динамични, не знаем как ще процедират с втория мандат. Ситуацията е трудна за прогнозиране и от тази гледна точка, че самите политически сили започнаха да правят краткосрочни планове и те се променят."
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..
65% от жилищата във Варна се купуват с цел инвестиция, като половината от тях се препродават по-скъпо.Такъв е и процентът на купувачите, влагащи лични средства. Това каза Явор Николов, брокер - специалист в сферата на недвижимите имоти, и преподавател в Икономически университет - Варна. 63% от купувачите на имоти във Варна заплащат в брой..
23-ма историци, археолози, културолози, етнографи, хора на перото, архитекти и изследователи на богатото регионално минало на Варна и областта се включиха в новосформирания клуб "Варненски краевед". Краеведският клуб ще организира своята дейност на територията на Народното читалище "Варненски будители - 1926" по график, като в библиотеката на..
Медицинските сестри и акушерките са в готовност за провеждане на масови протести, ако бъде одобрена идеята обучението по тези специалности да бъде намалено от 4 на 3 години. Това каза Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи (БАПЗГ). Обучението им сега отговаря на изискванията на европейска директива,..
Спестяването в злато е единственият легален начин да се избегне най-големият финансов данък - инфлацията. Това подчерта за Радио Варна инвеститорът Макс Баклаян. По думите му спестяването е психология, и не зависи от това дали имаме или нямаме средства. Дори човек, който изкарва 1 000 лева месечно, може да спестява по 50 лева всеки месец, допълни..