Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Около 17 % отсъстващи ученици в Балчик

Снимка: БГНЕС

Около 17 на сто е броят на отсъстващите ученици поради болест в шестте училища на община Балчик. Най-висок е процентът в училищата в селата Сенокос и Оброчище – около 20, а най-нисък – в Соколово (13 на сто).

Директорът на Основно училище „Антим I“ в Балчик Румяна Петрова съобщи, че при тях не посещават учебни занятия 55 деца от общо 319, което е около 17 процента. Най-много са болните в начален курс в момента, докато преди нова година такава е била картината в средния курс.

В Средното училище „Христо Ботев“ процентът на отсъстващите е 14, в основното „Кирил и Методий“ – 19 процента.

Ежедневно Регионалното управление по образованието обобщава данни. За­бо­ле­вае­мост­та плав­но се по­кач­ва, ка­то има де­ца, кои­то бо­ле­ду­ват отпре­ди празниците и ве­че тре­та-чет­вър­та сед­ми­ца не по­се­ща­ват за­ня­тия. Пет­ро­ва до­ба­ви, че имат го­тов­ност за обу­че­ние от раз­стоя­ние, ако бол­ни­те достигнат 30 на сто.

По ду­ми­те на уп­ра­ви­те­ля на бал­чиш­ка­та бол­ни­ца д-р Пла­мен Ди­мит­ров за­бо­ле­вае­мост­та се е по­ви­шила още по Но­ва го­ди­на. Вътрешно и детско отделения продължават да са пълни.

Що се отнася до разпространението на коронавируса, спо­ред пос­лед­ни­те обоб­ще­ния от края на ми­на­ла­та сед­ми­ца от ко­вид се ле­ку­ват в об­щи­на­та че­ти­ри­ма ду­ши, еди­ният от кои­то, пен­сио­нер, е в бол­ни­ца.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изпълнителният директор на ВиК-Ловеч подаде оставка

Изпълнителният директор на ВиК - Ловеч Данаил Събевски е подал оставка, съобщава БНР.  Това се случва след като вчера министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов поиска той да освободи поста. Д. Събевски: Ако не се ремонтира водопровод "Черни Осъм", след 4 години няма да достига вода до Ловешка община Причината,..

публикувано на 16.09.25 в 11:57

Във Варна организират кампания за разделно събиране на опасни отпадъци (ГРАФИК)

Община Варна организира трета за 2025 година кампания за разделно събиране на опасни отпадъци от домакинства. Тя ще се проведе в четири поредни дни – от 25 до 28 септември, на територията на всички райони в града. Предоставя се възможност на населението да предава опасни отпадъци, образувани от домакинствата в мобилен събирателен пункт, като в графика..

публикувано на 16.09.25 в 11:55
Снимката е илюстративна

Как се справя пешеходец с увредено зрение във Варна и как разбира кой автобус пристига на спирката?

Голяма част от пешеходната инфраструктура във Варна е изградена, без да бъдат взети предвид нуждите на хората със зрителни увреждания. Това подчерта за Радио Варна и предаването "Новият ден"  Христо Шипанов, председател на Регионалната организация на Съюза на слепите във Варна и Добрич.  Изискванията, заложени в нормативната уредба, често не се..

публикувано на 16.09.25 в 11:15
Снимката е илюстративна

Във Варна започва нов прием на заявления за регистрационни табели по избор

От днес в  деловодството на сектор "Пътна полиция" при Областната дирекция на МВР във Варна започва приемането на заявления за предоставяне на право на ползване на табели с регистрационен номер по избор от В 9001 ХЕ до В 9500 ХЕ. Табелите са от тип 1 + тип 1 (прав + прав).  Номерата са изложени в списък, с който гражданите могат да се запознаят..

публикувано на 16.09.25 в 10:30

С филма "Любоф" на Ивайло Христов във Варна започва фестивалът "Златна роза"

Тази вечер с премиерна прожекция на филма "Любоф" на Ивайло Христов ще бъде открито 43-ото издание на  фестивала на българския игрален филм "Златна роза". Емблематичното събитие до 23 септември ще представи във Фестивалния и конгресен център във Варна най-добрите филми и сериали, създадени пред последната година. Броени часове преди актьорите и..

публикувано на 16.09.25 в 10:25

Премиерът свиква първо заседание на Националния борд по водите

Министър-председателят Росен Желязков свиква днес първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание от 3 септември 2025 година относно предприемане на спешни мерки за преодоляване на водната криза в Република България. В рамките на заседанието ще бъдат набелязани най-спешните мерки във възможно най-кратки..

публикувано на 16.09.25 в 09:41
Георги Николов, председател на синдикалната секция на летищата във Варна и Бургас към Федерацията на транспортните работници в КТ

Работещи на варненското летище в протестна готовност заради ниски заплати и недостиг на хора

Работниците от летищата във Варна и Бургас, членове на Федерацията на транспортните работници към КТ "Подкрепа" и на КНСБ, ще предприемат протестни действия, съобщиха от КТ "Подкрепа". Причината е неизпълнение на справедливите им искания от страна на ръководството на Дружеството за изплащане на бонуси за изминалите три месеца, в които обемът на..

публикувано на 16.09.25 в 09:20