Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разследват строителния бизнесмен Велико Желев

Снощи той бе задържан

| обновено на 07.03.23 в 07:54

Полицейски патрул е поставен до вилата на строителния предприемач Велико Желев в курорта „Св. св. Константин и Елена" край Варна. Собственикът на „Хидрострой" беше задържан снощи в София, съобщиха за Радио Варна от Областната дирекция на МВР. От дома на бизнесмена не са изнасяни документи и вещи, няма претърсване, в къщата няма никой. Полицията изпълнява разпореждане на МВР, свързано с разследването и до този момент няма да предприема други действия.

По неофициална информация разследването е за принуда. Желев е упражнил насилие върху негов служител и го е накарал да подпише документи с невярно съдържание. Разследването се води от столичната дирекция на МВР.

Велико Желев е бивш шеф на Агенция "Пътна инфраструктура", а името на дружеството му "Хидрострой" е сред компаниите, получили авансови плащания за строителството на магистрала "Хемус".  Арестът му дойде часове след като прокуратурата изиска документи за строежа на северната тангента на София и магистрала "Хемус" заради съмнения за спестен материал при изграждането им.

Днес се очаква МВР да даде повече информация по случая.


По публикацията работи: Емилия Николова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мият колоните по бул. „Васил Левски“ във Варна

Екипи мият всичките 64 колони, разположени от двете страни на бул. „Васил Левски“ – по 32 от всяка страна. Целта на дейността е подобряване на естетическия вид и поддържането на градската инфраструктура в добро състояние, съобщи заместник-кметът по обществен ред и екология Илия Коев. По данни от фирмата, която извършва дейностите,..

публикувано на 02.06.25 в 17:32

Тази седмица са изпитите за четвъртокласниците

Близо 60 000 четвъртокласници ще се явят на национално външно оценяване /НВО/ тази седмица. Утре / 03.05.2025 г./ е изпитът по български език и литература, а следващия ден - на 4-ти юни, е изпитът по математика. Изпитите започват в 10 часа и са с продължителност 60 минути. Учениците със специални образователни потребности ще работят с 30 минути..

публикувано на 02.06.25 в 16:32
Борислав Гуцанов

Гуцанов: С 60 млн. лева ще бъдат подпомогнати предприемачи от Северна България

С 60 млн. лева ще бъдат подпомогнати предприемачи с идеи за стартиращ бизнес от Северна България. Над 1000 проекта могат да получат финансиране. Това каза във Варна министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който участва поклонението в Морската градина пред паметника на Христо Ботев. Най-малко 10 000 младежи, които учат или имат първа..

публикувано на 02.06.25 в 14:34

Варненец с няколко счупвания след падане от тротинетка в Приморско

Варненец претърпя инцидент с тротинетка в Приморско. 54-годишният мъж е с фрактури на лицеви кости, дясната раменна кост и дясната лопатка. Той е настанен в болница, няма опасност за живота му. По първоначални данни до инцидента се е стигнало, след като мъжът изгубил управление и паднал от превозното средство, съобщават от полицията в Бургас.

публикувано на 02.06.25 в 14:09

С над 10 на сто е поскъпнала потребителската кошница с основните храни спрямо 2024 година

С 12 лв. е поскъпнала потребителската кошница с основните храни през тази година, в сравнение с миналата, отчитат от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата, която следи цените на едро, съобщава БНР. 3/4 от поскъпването се дължи на по-високите цени на плодове и зеленчуци, като причината за тях са неблагоприятните климатични условия. 111..

публикувано на 02.06.25 в 13:56

Варна сведе глава пред подвига на Ботев и героите на България (СНИМКИ)

С общоградско поклонение Варна се поклони пред Христо Ботев и загиналите за свободата и независимостта на България. Събитието се проведе пред паметника на поета-революционер и общественик на Алеята на Възраждането в Морската градина. В памет на Христо Ботев и загиналите български герои беше отслужена заупокойна молитва. С военен ритуал на паметника на..

публикувано на 02.06.25 в 12:53

Експерт: Със строг контрол срещу изхвърлянето на домашни кучета до три години бездомните четириноги ще намалеят

Ако спре изхвърлянето на домашни кучета на улицата, само за три години проблемът с голямата популация във Варна на бездомните четириноги ще бъде разрешен. С години не е оказван сериозен контрол над регистрацията на домашните любимци и тяхното чипиране. Това каза сътрудникът към приюта за безстопанствени кучета в село Каменар Христина Мирчева. Тя посочи,..

публикувано на 02.06.25 в 10:50