Министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев ще бъде в град Добрич на 17 и 18 март, където ще проведе среща с кметовете на общините от областта на тема осигуреността на медицинска помощ в региона.
В рамките на посещението ще бъде дискутирана и темата „Майчино и детско здравеопазване“.
В тази връзка на 18 март в Медицинския център при Многопрофилната болница за активно лечение в Добрич ще бъдат извършвани високоспециализирани безплатни прегледи на деца, от 9:30 ч. до 14:30 ч. Инициативата е по линия на програма „Детско здраве“, създадена преди повече от 10 години от министър Меджидиев.
Последните прегледи, реализирани в Североизточна България от медици от Столичната лекарска колегия, по програмата са били в Разград и Силистра.
Две трети от варненците не могат да посрещнат неочаквани разходи, близо половината са без възможност за почивка. Финансовата уязвимост остава висока сред домакинствата в област Варна. Според данни за материалните лишения през 2024 г. 65,8% от хората не разполагат със средства за непредвидени харчове – като ремонт на жилище, подмяна на уред или при..
Да бъде закупен нов научноизследователски кораб за Института по океанология ще вложат усилия от БАН. Ще се търси сътрудничество и с Висшето военноморско училище. Това каза председателят на Българската академия на науките (БАН) член-кореспондент Евелина Славчева. Корабът "Академик" вече е морално и физически остарял и всяка година се отпуската средства..
Националната агенция за приходите (НАП), Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и Комисията за защита на потребителите (КЗП) подписаха споразумение за сътрудничество, което регламентира засилен съвместен контрол и координация в процеса на въвеждане на еврото, съобщават от НАП. Споразумението регламентира и синхронизира действията на трите..
След няколкото издания в Кранево тази година организаторите на фестивала на цацата сдружение „Зелени посоки“ решиха да бъде в Балчик. Датите са 13-14-15 юни, а мястото – площадът пред Общината. Там ще бъдат разположени кулинарните каравани, предвидено е място за забавните състезания като „Бирена миля“, „Бягане с токчета“, семейна игра „Бързи, смели и..
Ефективни протести готвят адвокати заради ниското заплащане на служебните защитници. Това каза адвокат Христо Боев, заместник-председател на адвокатския съвет във Варна. Наредбата за заплащането на правната помощ, която касае предоставяне на такава на хора от уязвимите групи, не е променяна от 2006 година, само малка корекция е извършена през 2021, обясни..
Тежка миризма на газ, в продължение на 40 минути, се усети в центъра на Бургас. Десетки сигнали са подадени на зеления телефон в Регионалната екоинспекция в града. Към момента източникът на замърсяването на въздуха е неустановен, съобщава БНР. Хора, които работят на бургаското пристанище, заявиха, че миризмата на газ, към 12.00 часа на обяд, е била..
Както вече ви съобщихме, от началото на този месец в комплекс Албена се повиши от 10 на 20 лева цената на зелената зона. В курорта до Белия град, където плажната ивица е най-дълга и широка и привлича много летовници през лятото, са въведени четири различни зони за паркиране. Един билет осигурява единичен вход - влизане и паркиране за 24 часа, с..