Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Откриване на нови линии и рестартиране на дестинации предстоят на Летище Варна

2
Летище Варна
Снимка: Летище Варна

Ръст на нискотарифните полети и на туристите от различни държави, откриване на нови линии и на рестартиране на дестинации, които не са изпълнявани от 2019-а досега. Това са очакванията, които обяви в интервю за Радио Варна Деница Милосавлевич, началник на отдел "Авиационен маркетинг "на летище Варна. 

Сред рестартираните маршрути са тези от скандинавските държави -  Берген, Хелзинки, Олборг, съобщи Милосавлевич. Дестинациите не са били активни от лятото на 2019 г.

На Летище Варна се очаква да се изпълняват и полети от новото летище на Варшава. В края на юни предстоят полети и с нова авиокомпания от Тел Авив. Три полски маршрута предоставя и друга нова авиокомпания от Украйна.

По думите на Деница Милосавлевич се наблюдава засилен интерес и активен трафик на нискотарифни авиокомпании. "От началото на 2023 г. ръстът на пътници спрямо същия период на 2019 година е 57 %", каза още тя.

През последните три години делът на пътниците по нискотарифни полети на Летище Варна е над 50 %.

18 са целогодишните дестинации тази зима, което е успех, обобщи Милосавлевич.

Немският пазар се развива добре. "Очакванията ни са за по-скромни ръстове", допълни тя.

Подробностите чуйте в звуковия файл:

Деница Милосавлевич, началник на отдел
 Деница Милосавлевич, началник на отдел "Авиационен маркетинг "на летище Варна
По публикацията работи: Олга Карова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Рисково кръстовище на варненския бул. "Левски"

Летящи с висока скорост тротинетки – сериозен проблем както за пешеходци, така и за шофьори. Не липсват и тежките инциденти. На скорошно заседание на комисията по „Обществен ред и безопасност на движението“ към Общинския съвет във Варна беше обсъден един от опасните участъци в града - к ръстовището на булевард „Васил Левски“ с улица „Васил..

публикувано на 25.02.25 в 14:59

Астероид носи името Перперикон

В базата данни в Центъра за малки планети в Харвард вече фигурира астероидът с българско име "Перперикон".  Името е предложено от доц. Веселка Радева, ръководител на Планетариума във Висшето военноморско училище "Никола Й. Вапцаров" във Варна. Името е одобрено от специална комисия на Международния астрономически съюз.  Над 250 астероида с..

публикувано на 25.02.25 в 14:45

Поскъпват синята и зелената зона за паркиране в Бургас

Синята и зелената зона за паркиране в Бургас поскъпват.  Решението влиза в сила от 1 април, а самата цена за почасово паркиране се повишава от 1.30 на 2 лева. Само допреди година цената беше 1 лев. Увеличението е одобрено на заседанието на Общински съвет с гласовете на 32 общински съветници. Като причина за поскъпването се посочва желанието на..

публикувано на 25.02.25 в 14:13

Над 400 ученици от Варна са запознати с рисковете от употреба на вейпове, кампанията продължава

Над 400 варненски ученици са запознати с кампанията "С вкус на зависимост" и са участвали в дискусиите за рисковете от употребата на вейп устройства, съобщиха от общинския пресцентър.  Общинска дирекция „Превенции“ заедно с Общински съвет по наркотичните вещества, Областната дирекция на МВР  във Варна и Регионалното управление на образованието..

публикувано на 25.02.25 в 13:44

Преброяват бездомните кучета в община Балчик

Предстои преброяване на бездомните кучета в община Балчик. Определените лица, които ще го извършат и трябва да бъдат обявени според разпоредбите, са Мариян Цветков, Дамянка Желязкова, Тюнчер Амедов, Георги Георгиев. Управителят на общинско предприятие „Благоустрояване и комунално стопанство“ инж. Павел Павлов поясни, че преброяване се прави на всеки..

публикувано на 25.02.25 в 13:16

Три трансплантации след донорска ситуация във Варна

Трима души получиха шанс за втори живот, след като близките на 44-годишна жена взеха благородното решение да дарят органите ѝ. Донорската ситуация бе реализирана от екип на Университетската болница за активно лечение „Света Марина“ във Варна, с кординатор д-р Валентин Маринчев, съобщиха от Изпълнителната агенция "Медицински надзор". Екипаж от..

публикувано на 25.02.25 в 13:06

АПИ глобява пътноподдържащата фирма за късната реакция при снегопочистването на Обзорския проход

Агенция „Пътна инфраструктура“ ще наложи неустойки за близо 115 хил. лв. с ДДС на пътноподдържащите фирми в областите Бургас и Монтана за закъсняла реакция при снегопочистването на републиканските пътища при снеговалежа през миналата седмица. Санкцията за изпълнителя, отговарящ за поддържането на републиканската пътна мрежа в област Бургас, е в..

публикувано на 25.02.25 в 12:10