Над 800 души подкрепиха подписка срещу проект за изменение на наредбата за платено паркиране в Балчик, съобщава инициаторът Мартин Кръстев след внасянето и на вниманието на общинското ръководство. Исканията, подкрепени на хартия и онлайн чрез сайта Peticiq.com, изразяват хора от различни браншове в града. Участие в подписката взеха и туристи, които редовно посещават Балчик, уточнява Кръстев в прессъобщение до медиите.
Той припомня исканията, които внася за втори път, след като проектът за изменения на наредбата беше повторно обявен поради техническа грешка. Цената за почасово платено паркиране за 1 час да остане 1 лв. с ДДС; режимът да бъде валиден за всички календарни дни само през периода от 01.05. до 30.09; от зоните за платено паркиране да отпаднат алея „Ехо“ и паркинг „МБАЛ“; платено локално паркиране на МПС по постоянен адрес в да отпадне за гражданите на Община Балчик и да паркират безплатно във всички зони.
Близо 500 подписа отделно са внесени по инициатива на Антония Костова, която живее в центъра на града, тя е майка на първокласник, управител на хотел в същата зона. Искането е алея „Ехо“ като зона, където играят деца, да отпадне от обхвата на платеното паркиране. „Събрах 486 подписа на хартия. Повечето от подкрепилите са майки и баби, хора от Балчик и района, които разхождат децата си на това място. Споделят също, че не са съгласни с увеличението на цената. В Албена цената за вход за ден е 10 лева, а тук ще бъде 20 лева, което е абсолютно убиване на туризма“, заяви Костова.
Промените в наредбата ще бъдат обсъдени на сесия на Общински съвет на 23 март.
Подробностите чуйте в звуковия файл:
Бюджет 2026 ще бръкне в джоба на всеки един служител, защото увеличава с 10% социалните плащания, които са една голяма част от разходите за възнаграждения. Това коментира в ефира на Радио Варна и предаването "Новият ден" предприемачът Димитър Димитров, който управлява няколко компании в различни сектори. По думите му, допълнителните разходи, свързани..
39-годишна жена от Варна е с опасност за живота след тежка катастрофа на пътя Варна-Добрич от събота. Тя е била пътничка в автомобил и е настанена в реанимация, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР. Лека кола навлиза в насрещната лента и блъска движещата се в нея друга кола. Вследствие на удара са пострадали цялото семейство, което е..
Бюджет 2026 изглежда амбициозен, но е изграден върху няколко смели предположения – че икономиката ще расте бързо, инфлацията ще остане под контрол и държавният дълг ще се задържи в устойчиви граници. Ако едно от тези условия не се изпълни, рисковете ще се стоварят върху хората. Това коментира за Радио Варна и предаването "Новият ден"..
Във Варна от миналата седмица започна да функционира новата зона за платено паркиране - "Зелена зона". Как обаче това се отразява на съседните квартали, където "Зелена зона" няма, но са в непосредствена близост до местата в обхвата на зоната? Ваня Славова попита живеещи в квартал "Левски", където не е въведено платеното паркиране. "Н яма къде да..
До края на днешния ден изтича срокът за внасяне на предложения от страна на депутатите между първо и второ четене на проекта за бюджет на Държавното обществено осигуряване за следващата година. Към момента няма внесени промени от парламентарните групи на управляващата коалиция и от ДПС-НН. Хасан Адемов от "Алианс за права и свободи" предлага..
Благотворителен коледен базар под мотото "Когато сме заедно, чудесата се случват!" ще се проведе от 10 часа на 1 декември, понеделник, във фоайето на Сграда 1 Ректорат на Техническия университет във Варна. Събитието е посветено на каузата за набиране на средства за закупуване на специализиран компютър с брайлово писмо, предназначен да подпомогне..
Основните структури на Конфедерацията на независимите синдикати в България ще проведат протестна акция пред служебния вход на Народното събрание по обяд. Акцията е под надслов "НЕ на разединението на работещите! ДА на по-високите доходи!", предаде БНР. В хода на приемането на бюджета за следващата година в парламента и преди второто четене тази..