Нови имейли със заплахи за поставени взривни устройства са получени и днес в училища в цялата страна. Сигнал днес е получен и в Университета за национално и световно стопанство в София, предаде Нова.
От МВР уточниха за БНР, че през днешния ден заплашителни имейли са получени в училища в София и Плевен.
По-рано днес пък сигнал за бомба беше подаден за столичното 22-ро училище. Там обаждането е било по телефон около 6 часа сутринта. Заради това училището днес остава затворено.
Сигнал за поставено взривно устройство е изпратен до директора на Природоматематическата гимназия в Бургас, учениците са евакуирани.
Водещата версия за имейлите със заплахи в училища у нас е, че става въпрос за хибридни атаки, свързани с Русия. Това каза пред журналисти днес вътрешният министър Иван Демерджиев.
Редица европейски държави са поставени под едни и същи заплахи и минават по тази линия, поясни той.
Един малолетен и 104 непълнолетни без придружител след 22:00 ч. са установили служители на ОДП МВР Варна по време на специализирана акция в районите около заведения, в които се продава алкохол. Общо 452 подрастващи са били проверени от полицията във Варна в петък и събота вечерта. Всички ненавършили 18 години са били предадени на родителите си, с..
Ще е предимно ясно и слънчево време. Във вътрешността ще духа слаб до умерен вятър от север-североизток, а по Крайбрежието от изток-югоизток който следобед ще се подсили от бриз. Температурите още ще се повишат и минималните ще са между 18° и 23°, максималните във вътрешността ще са от 33° до 38°, по крайбрежието ще са малко по-ниски между 28° и 33°. За..
В националното военноморско учени ес международно участие «Бриз»2025 участват над 1500 души личен състав и 18 кораба и катери от 14 държави. По време на учението ще бъде сертифицирана по стандартите на НАТО морската тактическа група за специални операции, съобщи командирът на Военноморските сили (ВМС) контраадмирал Кирил Михайлов. Той уточни, че..
Премиерът Росен Желязков не смята, че властите са превишили правомощията си при ареста на Благомир Коцев и останалите обвинени в корупция във Варна: "Не знам подробности по отношение на твърденията, че има нещо скандално в ареста. По принцип всички действия по задържане като административна мярка до 24 часа са онази фаза на принуда спрямо физическо..
Над половин милион души ще бъдат засегнати в България от режим на водата“. Такава прогноза направи пред btv бившият министър на околната среда и водите Борислав Сандов. По думите му, в Източна и Североизточна България имат трайно засушаване и траен проблем с водите, което ще наложи в следващите 5 до 10 години да се премине към алтернативни..
Стоките, внасяни от ЕС в САЩ, ще бъдат облагани с 30% мито от първи август.. Това стана ясно от писмо на президента Доналд Тръмп, публикувано в социалната му платформа Truth Social.Тръмп написа още, че администрацията му ще премахне високите мита ставка, ако „Европейският съюз или страните от ЕС решат да произвеждат в Съединените..
" Няма основание за осъдителна присъда на Благомир Коцев, доказателствата не пораждат основание за някакви притеснения. Той самият знае и го декларира - не е извършил незаконни действия по време на кметския си мандат. Ще обжалваме ". Това каза в ефира на NOVA Милен Ралчев, адвокат на кмета на Варна. Според него няма използвани СРС и уличаващи..