Чистят боклуците край ромския квартал „Максуда“, видя репортер на Радио Варна. Живеещи наблизо са се организирали с чували да разчистват скатовете, които отново бяха превърнати в бунище.
Живеещите години наред изхвърлят боклуците си там.
Отново трябва да се търси решение обитателите на „Максуда“ да бъдат задължени повече да не изхвърлят отпадъците си там.
Протест срещу задържането на варненския кмет Благомир Коцев и двама от общинските съветници излязоха днес жители и на Добрич. Пред сградата на съдебната палата те изразиха недоволството си пред избирателното правосъдие и политическия натиск върху съдебната система. Според събралите се протестиращи в Добрич действията срещу представителите на..
Пореден протест в подкрепа на кмета на Варна Благомир Коцев събра столичани пред Съдебната палата, след като вчера Софийският апелативен съд остави за постоянно в ареста Коцев и двама общински съветници след 10-часово заседание. Кметът на Варна и двамата общински съветници остават в ареста Много хора се събраха пред Съдебната палата в столицата,..
Във Варна протестират в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ и ВИДЕО) Варна с втори протест в подкрепа на кмета Благомир Коцев (СНИМКИ) Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Изпълняващият функциите кмет на Варна - Павел Попов, опроверга тиражирана в някои медии информация, свързана с обществената поръчка,..
От утре – 19 юли, събота, басейн „Юлиян Русев“ в Плувен комплекс „Приморски“ ще бъде затворен за период от десет дни – до 21 часа на 28 юли включително, информират от Общинското предприятие „Спорт - Варна“. Това се налага във връзка с необходимостта от периодична профилактика и съгласно Инструкция № 34 за хигиената на спортните обекти. Ежегодна..
Ловна камера, поставена в землището на село Снежина, община Провадия, е заснела на 10 юли, четвъртък, животно, което по външни белези наподобява черния леопард, обект на общественото внимание. На 16 и 17 юли жителите на вълчидолското село Караманите са наблюдавали от голямо разстояние черно животно, което наподобявало леопард. Те са предоставили и..
80-годишен мъж е с опасност за живота, след като е самокатастрофирал на третокласен път между селата Здравец и Аврен. Той се е движел се с несъобразена скорост и е загубил контрол над превозното средство. Впоследствие възрастният мъж се удря в крайпътно дърво. В резултат на удара е с множество фрактури на ребра и е настанен в болнично заведение с..
Във Варненска област, в нощта срещу петък, е бил забелязан черният леопард, който бе видян на територията на природния парк "Шуменско плато". Това съобщиха от временния кризисен щаб в Шумен. Фотокапан на ловна дружинка е засякъл хищника. Областният управител на Варна е сформирал щаб, който е заседавал днес. "Нямаме законови..