Много ми се иска някой път в "Пост фактум" да не говорим за политика. Просто защото ми се струва, че разговорите за парламент, правителство, коалиции и задкулисие започват да стават безсмислени. Те са просто излишно пълнене на ефирно време. Политици, журналисти, политолози, всичколози се упражняват на гърба на зрителя и слушателя, коментирайки неща за които нямат почти никаква конкретна информация. Много от нас предполагаме евентуални варианти, но предположенията ни по-скоро са спекулация и волна интерпретация на политически процеси, за които де факто не знаем почти нищо. Очевидното е, че тези разговори, преговори, уйдурми и кандардисване се случват не пред камерите и микрофоните, а в най-затънтените кътчета на политическия лабиринт. Като във всеки лабиринт задънените пътища в него са много повече от тези с изход. А тази липса на изход и на перспектива се превръща в основен и хроничен проблем за всички нас, не само за политиците. Хората искат час по-скоро да има изход от тази криза, но в същото време 60 процента от тях не гласуват. И тук идва другият проблем – нежеланието да носим отговорност. Това е някакво странно безразличие към страната или града, в които живеем. Най-странното в тази ситуация е, че когато става дума за личното ни благоденствие сме готови да направим и невъзможното за да си го осигурим. Когато някой ни заговори за благоденствието на всички нас започваме гнусливо да бърчим нос, сякаш сме настъпили знаете какво. То вярно, че на политическата полянка има голяма опасност да настъпиш нещо, от което да се погнусиш, но все пак на тая полянка тук-там има и свежа тревица. Тоест избирателите има какво да пасат. Сетих се за онзи виц за испанската крава, която отишла на македонска поляна и казала: "Que pasa". Май лятото пак ке пасем. И след това пак ще се питаме Que pasa
Кои са новите депутати в 49-о Народно събрание?
Говорят ли си растенията и как реагират на промените в околната среда?
Варненският и Великопреславски митрополит Йоан отслужи тържествена архиерейска света литургия на Рождество Христово. По Коледа месим, за да се смесим, казва Росица Проданова, която е сертифициран хлеботерапевт. "Хлябът е символ на Бога и затова помирява." Медът в българската традиция е начало, единство и семейство. Твърдението е на..
За осма поредна година кампанията „Споделен хляб“ помага на стотици нуждаещи се в област Добрич да посрещнат коледните и новогодишни празници с храна на трапезата За символиката на свещите и суеверията ще научим от протойерей Симеон Николов от русенския храм „Свето Успение Богородично“ Всяка събота в Приюта за бездомни кучета в с...
Ще ви срещнем с Димитринка Георгиева – директор на училище "Любен Каравелов" във варненския кв. Аспарухово, която направи училището по-добро място за децата от ромски произход, украинските деца и деца със СОП (специални образователни потребности). Тя е отличена в категорията човек на годината От нея може да се научат много как едно училище от..
На 23 декември в "От другата страна" по Радио Варна Специално интервю с Myles Kennedy (ALTER BRIDGE, SLASH FEATURING MYLES KENNEDY AND THE CONSPIRATORS). Представяне на дебюта на SPACEWEAVER "We Were Here All Along" – разговор с Николай Маринов. Валери Славчев за новия албум на ХОРИЗОНТ "Измислени истини". Живко Манев и Божидар Божидаров..
В последния работен ден преди Рождественските празници едни от най-натоварените обекти са офисите на куриерските фирми. Има ли опашки тази сутрин, минути след отварянето им, получаващите или изпращашите пратки в последния момент са повече? – Репортаж в 8.10 часа. Как да разпознаем качественото месо за Коледа, дали е прясно и каква част от..
В "Гравитация нула" на 20декември с Мартин Николов - Успешна година за киносалоните – говори председателят на Асоциацията на българските киносалони Божидар Илиев; - Изложба „Зима“ на Марина Борисова в „Галерия 12“; - „Смъртоностна събота“ – криминален роман на Димитър Цолов; - Сборник разкази „Измерения..