Всички автомобили за сметосъбиране, необходими за обслужването на града по новата система, са доставени и са във Варна. 10 са автомобилите за зимен режим и 12 - за летен. Това съобщи за Радио Варна новият управител на сметосъбиращата фирма "ЗМБГ" в морската столица Николай Симеонов.
Над 90 процента от контейнерите са подменени, остават само няколко места, където трябва да се подобри инфраструктурата, за да се сменят и там контейнерите. Останали са единични точки, които се намират в кварталите на Варна.
По думите на Симеонов, няма да се повтори миналогодишният проблем с препълнените съдове в града, и ситуацията е овладяна. "По договор са раставени почти всички съдове, докарани са и новите автомобили. Лошото е, че има страшно много вандализъм, който трябва да се овладее", допълни той.
Сметосъбиращата фирма има нов екип, който се занимава с поддръжката на кошчетата и контейнерите, съобщи още управителят й.
Двукратно се извозват отпадъците на ден в кварталите. Три пъти дневно, на всеки осем часа, се прави това в центъра на града и в район "Приморски", допълни Симеонов. "Различните точки се обслужват в различно време", поясни той.
Подробностите чуйте в прикачения звуков файл:
В родния град на Апостола на свободата Карлово ще бъде отслужена Света литургия и панихида в памет на Левски, ще бъде открита тематична изложба и ще бъде връчена ежегодната награда на карловския комитет „Васил Левски“. От 18.00 ч. започва възпоменателната церемония на площад „Васил Левски“, а след това - традиционният спектакъл на ученици..
В община Аксаково част от село Доброглед остава без ток, поради повредени трансформатори. Припомняме, че снощи цялото село беше без ток , към момента електрозахранването е частично с възстановено. Това съобщи за Радио Варна дежурният в Областна администрация. Без ток от снощи са и три села в община Долни чифлик - Голица, Солник и Булаир са без..
През нощта валежите и по Северното Черноморие преминаха в слаб сняг. Слаб дъжд вали само в Бургас и на Емине. В Североизточна България снежната покривка е от 20 до 25 см, само в Добрич 10 см. За Варна атмосферно налягане 1023 хПа – по-високо от нормалното за месеца, слабо ще се колебае около тази стойност; относителна влажност на въздуха 94..
Пътят Варна – Бургас е затворен по искане на Областно пътно управление /ОПУ/ - Бургас, съобщи за Радио Варна дежурният в ОПУ-Варна. За всички МПС е затворен участътък от пътен възел Старо Оряхово до Бургас. Тежкотоварните автомобили изчакват на място. Настилката между Обзор и Слънчев бряг се обработва и почиства. Обходният път е през..
Без ток днес ще са следните адреси в обхвата на дейност на електроразпределителното дружество за регион Варна: · На 18.02.2025 г. В периода 9:00 ч. до 17:00 ч. Поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в районите на: с. Осеново –..
Днес ще е облачно в Североизточна България с валежи от сняг и там снежната покривка ще се увеличава. По Черноморието валежите ще са от дъжд и сняг. Ще духа слаб до умерен, на места по Черноморието временно силен североизточен вятър. Дневните температури ще останат близки до сутрешните - от минус 4° до минус 1°, по Черноморието от 2 до 5, за Варна..
Усложнява се пътната обстановка във Варненско. Пътят Варна - Добрич е затворен поради аварирал ТИР в района на Аксаковска панорама. Специализирана техника работи на терена на произшествието, за да бъде извлечен тежкият камион. Очаква се до час пътят да бъде отворен за движение, съобщават от Областна администрация. Към 21 часа пътят е още затворен..