Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Организират протест срещу отмяна на забраната за коли по Крайбрежната

Протест срещу отмяната на заповедта, с която бе спряно автомобилното движение по Крайбрежната алея, организират от Продължаваме промяната - Варна. Припомняме, вчера областният управител Марио Смърков съобщи, че получено становище от Регионалната дирекция за национален строителен контрол, подкрепено и от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, че крайбрежният участък не е алея, а улица и следователно областният управител няма правомощия да издава заповеди за регулиране движението по нея.

Смърков уточни, че настоящата организация и забраната на движение на автомобили по крайбрежната ивица остава в сила до произнасянето на Общината.

Смърков обясни, че в 14-дневен срок от Общината трябва да излязат със своя заповед дали да бъде спряно отново движението на автомобили по Крайбрежната алея или да бъде възстановен старият режим.

От ПП канят варненци в понеделник на 12 юни, от 18 часа, пред сградата на Областна управа.







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изписаха децата, пили вода с белина в ДГ „Звънче“

Седемте деца от детска градина "Звънче" във Варна, които бяха настанени в университетската болница "Света Марина" в петък, след като са пили вода с белина, вече са изписани. Родителите обаче настояват през следващите пет дни те да спазват диета и да им бъде изготвено отделно меню. Засега обаче от детската градина не са одобрили искането и са..

публикувано на 11.05.25 в 13:52

Кенийци триумфираха на най-дългата и изтощителна дистанция в Маратон Варна, българката Маринела Нинева завърши трета

Кенийци триумфираха на 42 километра и 195 метра, най-дългата и изтощителна атлетическа дисциплина на провеждащия се днес Маратон Варна. При мъжете Бернар Ту пресече първи финиша с време 2 часа, 22 минути и 24 секунди. При дамите първа бе Челангат Санг с 2 часа, 38 минути и 22 секунди. Втори и трети при мъжете също са от Кения – съответно..

публикувано на 11.05.25 в 13:39

Министерството на туризма открива летния туристически сезон на 31 май

Официалният старт на летния туристически сезон 2025 ще бъде даден на 31 май в Поморие, съобщиха от Министерството на туризма. Оттам посочват, че градът заема утвърдено място на туристическата карта на България и предлага отлична комбинация от море, история, култура, балнео и СПА. С откриването на сезона в Поморие Министерството на туризма..

публикувано на 11.05.25 в 12:22

Стоян Владков и Мая Русева триумфираха в дистанцията от 21 км на Маратон Варна

Стоян Владков при мъжете и Мая Русева при жените триумфираха в дистанцията от 21 километра на маратона във Варна. Владков взе дистанцията за 1:09:16 часа, а Русева завърши полумаратона с време 1:21:21 часа. При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман с 1:13:31 часа, а трети остана Мирослав Спасов, който премина по трасето за 1:16:57 часа. При..

публикувано на 11.05.25 в 12:07

Класическата дистанция на Маратон Варна атакуват 261 атлети

Общо 261 бегачи стартираха в класическата дистанция от 42 километра и 195 метра на десетото юбилейно издание на маратона във Варна. При мъжете атлетите са 222, а при дамите – 39. В класическата дистанция в националния шампионат участват 19 мъже и шест жени. В надпреварата на 21 километра се състезават 437 мъже и 140 жени, а в дистанцията от 10,5..

публикувано на 11.05.25 в 11:58

Промени в градския транспорт и в организацията на движението заради Маратон Варна

Във връзка с провеждането на Маратон Варна днес (11 май ) ще бъде въведена временна организация на движението по бул. „Приморски“ и бул. „Княз Борис I“. Промени ще има и в маршрутите на част от автобусните линии в града. Мерките целят осигуряване на безопасността на участниците и нормалното протичане на мащабното спортно събитие. Община Варна се..

обновено на 11.05.25 в 10:22

Рекордните над 2500 участници мерят сили в днешния Маратон Варна

Рекордните над 2500 участници застават днес на старта на юбилейното 10-ти издание на Маратон Варна – едно от най-масовите и значими спортни събития в Морската столица. В престижната надпревара ще участват атлети от 34 страни, сред които почти всички европейски държави, както и състезатели от по-далеч като Австралия, Канада, Китай, Индия,..

публикувано на 11.05.25 в 08:40