Опашка от тежкотоварни камиони с дължина от около 4 км затруднява движението към ГКПП „Йовково“. Трасето за влизащите в България автомобили, което трябваше да облекчи трафика, все още не работи. Кметът на крайграничното село Кардам Георги Събев апелира за спешни мерки предвид и засилващия се поток от румънски туристи през летния сезон.
Опашката основно от украински, молдовски и турски камиони е постоянно и заема изцяло платното в посока Румъния, което е предпоставка за ПТП, алармира Събев.
Алтернативното трасе за влизащите в България автомобили с дължина 100 м, което трябваше да заработи от началото на май, не е влязло в експлоатация, допълни Георги Събев.
Събев настоява и за буферен паркинг, на който шофьорите да правят задължителните си почивки, тъй като сега това се случва отново върху пътното платно. По думите му проблем е и превишената скорост на автомобилите с чужда регистрация, при които по данни на Районното управление събираемостта на глобите е от 0.5%.
Чуйте повече в звуковия файл:
Пътнотранспортното произшествие е възникнало на 9 октомври около 20:35 часа по пътя Добрич - Балчик в района на село Безводица. Установено е, че лек автомобил „Пежо“, управляван от 20-годишен мъж, губи контрол над моторното превозно средство и се преобръща по таван в земеделска нива. Вследствие на инцидента, водачът на МПС е с фрактура на десен лакът и..
На заседание на Рейтинговия комитет на Българската агенция за кредитен рейтинг, проведено на 9 октомври 2025 г., финансовите анализатори са повишили кредитния рейтинг на Община Варна, съобщиха от общинския пресцентър. Дългосрочният кредитен рейтинг: ВВВ+ с перспектива е стабилна (от предишен BBB). Краткосрочния кредитен рейтинг: А-2 с перспектива:..
Софийски градски съд ще гледа днес поредното искане за отмяна на мярката за неотклонение на варненския кмет Благомир Коцев. Такова искане беше входирано вчера от адвокатите на Коцев в СГС и Софийската градска прокуратура. Предвидено е заседанието да започне около 15:30 часа, но най-вероятно гледането на мярката ще започне след този час. За Радио Варна..
Обществено обсъждане на актуализирания общински бюджет ще се състои на 13 октомври в Балчик от 14.00 часа. Проектоизмененията са поместени на сайта на Общината. Първоначалният размер на бюджета е 47.355 млн.лв., към края на август той е в размер на 52.146 млн.лв., променян служебно с писма на Министерството на финансите за корекции на взаимоотношенията..
Плувен басейн "Делфини" няма да работи до 13 октомври 2025 г., вкл., съобщиха от общинското предприятие "Спорт Варна". Причината е необходимостта от доставка и подмяна на дефектирал ключов компонент от подгревната система след преустановено топлоподаването от фирма "Веолия Енерджи Варна" ЕАД на спортния обект, което беше за периода от 6 до 10..
Най-старият документ в архивния фонд у нас - пергамент от 5 ноември 1351 г., е част от фонда на Държавния архив във Варна, благодарение на дарението на Тони Хаджиев. Документът е приблизително колкото лист А4, първоначално на него е бил написан текст, след което той е бил заличен и върху пергамента е бил написан друг текст, обясниха за Радио Варна и..
От 15 октомври автоспирката за междуселищния транспорт в Балчик се измества на ул. “Варненска’" № 1 със заповед на кмета на общината в изпълнение на решение на Общинския съвет. От тази дата мястото (порталът на бившата автошкола в ЖК "Балик") ще се ползва за начална, междинна и крайна спирка на всички междуселищни автобусни линии от републиканската,..