Новата сграда за нуждите на Спешната помощ в Провадия стана обект на вандалски прояви, каза за Радио Варна кметът на общината Жоро Илчев. Едното от външните тела на двата климатика е откъртено и увиснало и лесно може да бъде откраднато, каза Илчев. Сградата е построена в края на миналата година, но към днешна дата медиците от спешния център все още не са се нанесли в нея. Сградата е заключена, като общината няма достъп до нея. Няма охрана, няма и видеонаблюдение. След като констатират вандализма, от общината изпращат писмо до Министерството на здравеопазването /МЗ/, където описват какво се е случило, за да бъдат взети своевременни мерки сградата да бъде опазена. Все още отговор от София няма, уточни кметът.
Докъде стигна строителството на нови сгради за филиалите на Центъра за спешна медицинска помощ във Варна?
В четири общини във Варненска област е планирано да има нови сгради за филиалите на Центъра за спешна медицинска помощ във Варна. Това са общините Провадия, Долни чифлик, Вълчи дол и Бяла. През 2021 година Министерството на здравеопазването обяви, че започват строежите на новите сгради в посочените населени места, а в Белослав, Дългопол и Девня ще се направи реконструкция и преустройство на сега съществуващите. Строително-ремонтните дейности са планирани по проекта "Подкрепа за развитие на системата за спешна медицинска помощ“, а предвидената сума за обновяване и модернизация на сградния фонд и оборудване в системата на спешната помощ на територията на цялата страна е за близо 164 млн. лв.
От четирите нови сгради, които трябва да се построят, към днешна дата е построена само една – в Провадия.
В другите населени места всичко е все още на хартия и реални строителни дейности на са започнали, казаха за Радио Варна кметовете на Долни чифлик, Бяла и Вълчи дол. При едно от посещенията си в София, кметът на Бяла Пеньо Ненов участва в среща, на която е станало дума и за въпросните сгради. Добрата новина, която научава е, че проекта не е замразен, нови сгради все пак ще бъдат построени, но не се знае кога. В неизвестност за началото на строеж са и кметовете на Вълчи дол и Долни чифлик, като на община Долни чифлик се е наложило да учреди наново право на строеж за 5 години в полза на МЗ, защото срокът на предходното е изтекъл, каза кметът Красимира Анастасова.
С пълно мнозинство Общински съвет – Варна гласува отпускането на 720 хил. лв. в подкрепа на две големи спортни събития, които ще се проведат в града през 2026 г. – Европейското първенство по волейбол за мъже и Европейското първенство по художествена гимнастика. Предвиденото финансиране ще бъде включено в общинския бюджет за следващата година, след като..
Сгради на социални услуги във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи по проект. С пълно единодушие местният парламент даде съгласието си администрацията да кандидатства с проектно предложение за инсталиране на фотоволтаици по процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост. Тази мярка ще доведе до..
Антикорупционната комисия спаси кмета на Варна Благомир Коцев от позора, който щеше да изживее. Това, което се случи в София - че арестуваха зам.-кметове за корупция и всички други избягаха, щеше да се случи във Варна само след няколко месеца. Всички заместник-кметове и партньори напуснаха кмета Васил Терзиев, останаха само знамето и той. Това..
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че няма да се кандидатира за президент, но смята, че има кандидати, които биха събрали подкрепа от три-четири партии, за да спечелят президентските избори. Този въпрос ми се задава откакто съм се родил, и винаги отговорът ми е такъв и действията са ми го доказали, каза още той. Борисов даде добра..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..
Изменение и допълнение на Наредбата за обществения ред ще бъдат внесени на заседанието на Общинския съвет в Балчик на 1 август, след като по-рано бе създадена временна комисия за изготвяне на проект. Целта е да се въведат ясни правила и забрани относно движението, паркирането и безопасната експлоатация на индивидуални електрически превозни средства..
Административен съд – Варна образува дело по жалба на Община Варна срещу налагането на запори на сметките й поради предявен иск от собственик на имот за 2.7 млн. лева за пропуснати ползи. Сметката на общината не запорирана от частен съдебен изпълнител единствено до размера на иска по изпълнително дело — 2 698 156,87 лв. С останалата наличност..