Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Паркингите в синята зона на Балчик да бъдат обозначени като безплатни вечер

Снимка: Албена Иванова

Да се обърне внимание на гратисния период на паркингите в синята зона и да се сложат табели - препоръчаха днес съветници на заседанието на Общинския съвет в Балчик. "Хората не знаят, че цяла вечер са безплатни и спират на ул. "Приморска" - посочи съветникът Атанас Жечев. Местният депутат Атанас Атанасов допълни, че е бил таксуван повече, отколкото по наредба би следвало машината да отчете.

Паркингите Морска гара и Рибарски в Балчик, които влизат в обхвата на платеното паркиране, са безплатни във времето от 20.00 до 9,00 часа. Това заяви в отговор на днешните коментари на сесия на Общински съвет, че се таксува и в извънработното време на синята зона управителят на дружеството оператор Йордан Йорданов. Старите табели са повредени и съвсем скоро очакват новите, от които да става ясно, че вечер за паркирането такса не се дължи до девет сутринта. По системата постоянно се отстраняват грешки и се усъвършенства, каза още той.

За да се освободят улиците и се стимулира паркирането именно на отредените за това места, съветникът Симеон Господинов е внесъл предложение цената за паркингите да е 1 лев, а на разчертаванията по уличното платно - 2 лева на час.

Съвсем скоро ще бъдат обобщени предложенията на съветници за промени в наредбата за платеното паркиране, които след това ще бъдат обявени на сайта на администрацията, допълни председателят на Общински съвет Николай Колев.

Чуйте повече в звуковия файл:





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

МВнР с остра реакция срещу вандалски прояви срещу синагогата във Варна

Министерството на външните работи остро осъжда вандалските прояви срещу синагогата в град Варна и срещу Паметника на благодарността в град Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Категорично недопустимо е с подобни преднамерени злодеяния да се хвърля сянка върху историческите постижения..

публикувано на 09.10.25 в 11:26

Съдбата на Камчийски пясъци се решава днес

Дело за ликвидирането на Камчийски пясъци като защитена зона ще разглежда днес Върховния административен съд. Заседанието на делото във ВАС е насрочено за 14 ч. Четири фирми, собственици на терени, получени по линия на т.нар. заменки по време на правителствата "Сакскобургготски" и "Станишев", обжалват решението за обявяване на Камчийски..

публикувано на 09.10.25 в 11:06
Председателят на Експертния съвет по устройство на териториите - архитект Кристиян Саралиев

Председателят на ЕСУТ: Варна е в отчайващо положение, през годините има натрупани сериозни проблеми

Лекция на тема "Презастрояване и градоустройство във Варна" организира днес председателят на Експертния съвет по устройство на териториите - архитект Кристиян Саралиев. Събитието ще започне от 17.30 часа в зала "Пленарна" на Община Варна и на нея са поканени всички, които искат да научат повече за работата и предизвикателствата пред ЕСУТ и порочните..

публикувано на 09.10.25 в 10:30

Във Варна задържаха мъж, обявен за общодържавно издирване

Обявен за общодържавно издирване, криминално проявен, осъждан и с влязла в сила присъда варненец на 52- години е задържан от екип на Трето районно управление на полицията.  Униформените са проверили мъжа вчера, а той им е представил чужд документ за самоличност. Така, няколко часа по- късно, те са го превели в затвора за изтърпяване на наказанието. По..

публикувано на 09.10.25 в 09:23

София да бъде домакин на Европейското по волейбол, настоява столичният кмет

Кметът на София Васил Терзиев излезе с пост в социалните мрежи преди очакваното днес решение на Столичния общински съвет столицата официално да стане нов домакин на срещите от Европейското първенство догодина, заменяйки Варна.  Европейското първенство по волейбол да бъде с домакин София, а не Варна, настоява кметът на столицата. В публикация в..

публикувано на 09.10.25 в 08:33

Янтра и Белица вдигнаха нивата си до критични стойности

Реките Янтра и Белица вдигнаха сериозно нивата си тази нощ и около 5 часа достигнаха критични стойности за разлив и наводнения във Велико Търново, Килифарево и Дебелец, предаде БНР.  На рисковите точки в най-ниските части на Велико Търново има дежурства от противопожарната служба. Няма залети жилищни имоти и пострадали паметници на културата, заяви..

публикувано на 09.10.25 в 08:29

Бордът по водите обсъжда мерки за справяне с безводието у нас

Националният борд по водите ще обсъди мерки за справяне с безводието в страната , съобщава БНР.  Това е второто заседание на борда, след създаването му през септември. Вече стана ясно, че за належащи ремонти на ВиК инфраструктурата в различни райони на страната са необходими 3,7 милиарда лева, а правителството предложи на парламента промяна в..

публикувано на 09.10.25 в 08:03