Електрическите тротинетки трябва да се движат с много по-ниска скорост, особено през лятото и през туристическия сезон. Това коментира за Радио Варна бившият общински съветник Драгомир Белев.
Той посочи и основните проблеми, които по негово мнение трябва да се разрешат във връзка с карането на електрическите тротинетки в града. По думите на Белев, тези, които карат тротинетки по тротоарите, трябва да ги карат с много по-ниска скорост. "Има много деца във ваканция, възрастни хора. Опасно е", каза Белев.
Според него водачите на тротинетки не могат да бъдат спрени да ги карат по велоалеите. "Но те правят това и по самите тротоари, а най-лошото е, че ги карат и по двама. Има и такива, които карат по пътно платно, между автомобилите, на зиг-заг. Те са без каски, а нощно време са и без светлоотразители", възмущава се Белев.
Трябва да бъде променен Законът за движение по пътищата, посочи още той. "С този Закон трябва да се регламентира движението на водачите на тротинетки. Аз съм убеден, че всичко ще се промени, като стане един много тежък инцидент", допълни Белев.
По думите му, карането на тротинетки в Морската градина с над 20-25 км/ч - там, където има малки деца и хора, които се разхождат, също създава проблеми. "Определени са две алеи за движение на велосипеди. Нека тротинетките да се движат по тях", каза още той. Белев допълни, че трябва да бъде забранено движението на велосипеди и тротинетки и по Ларгото.
Мнението на Драгомир Белев чуйте в прикачения звуков файл:
На 17 януари Българската православна църква чества преподобни Антоний Велики. В житието му е написано, че прекарва 20 години при пълно усамотение в постройка в пустинята. Преживял до 105-годишна възраст, като запазил телесното си здраве и сила. Година преди смъртта си взел участие в борбата на Църквата против арианската ерес, като излязъл в Александрия..
Между 500 и 600 хиляди лева са нужни на семейството на варненката Росица Торк, която се бори с тежка диагноза. Росица в момента е в турска клиника, следва лечение и в Съединените американски щати, където ѝ дават надежда за живот. Много малка част от сумата е събрана към този момент, а средствата са непосилни за близките на Росица Торк. Тя работи като..
Втора година продължава кампанията "Спаси живот в планината" за снабдяване на хижи в България с дефибрилатори. Благодарение на инициативата през миналата година с такива уреди вече са оборудвани десет високопланински места за настаняване. Цената на един дефибрилатор заедно с обучението е около 5 000 лева. Внезапното спиране на сърцето е основната..
Наследниците на въстаника Ташко Костов - Салашки направиха дарение на Музея за нова история на Варна. Сред дарените вещи са лични принадлежности и оборудване, предоставени от внуците Анастас Станев и Васил Василев, както и от правнука Михаил Михайлов. Те получиха благодарствени грамоти от екипа на музея в знак на признателност. Траян Димитров,..
Над 2000 са билбордовете на територията на община Варна. В неделя останаха с един по-малко, защото едно от съоръженията не устоя и падна. За щастие без трагични последствия. Това ни накара да се поинтересуваме какъв е редът за монтирането на билбордове. Процедурата изясни заместник-кметът Илия Коев. Предстои създаването на интерактивна карта..
В края на миналия век проф. д-р Ангел Ангелов написва главата "Инфекциозни болести" в учебника по клинична патология (1996 г.). Тогава публикува и една кратка статия във варненския вестник "Черно море", адресирана към широката общественост. В нея отбелязва тревожното нарастване на честота на някои инфекциозни болести и възникването на нови..
Какво се случва на аспаруховския плаж? Този въпрос задават варненци в местни фейсбук групи, след като там бяха публикувани снимки на обособен с метални преграждения участък от плажната ивица и наличието на багер. Нов ресторант се прави на плажа. Ще е преместваем обект, на мястото на заведение, премахнато миналото лято. Това коментира за Радио..