Маршрутът на автобусна линия 10 във Варна е променен заради ремонта на ул. „Подвис“. Промените влязоха в сила от 12 юли. След спирка „Хаджи Димитър“ автобусите завиват по ул. „Подвис“ наляво в посока „Христо Смирненски“. Те обслужват спирки „Подвис“, „Вятърна мелница“, „Победа“, „Струга“, „Янко Михайлов“ и продължават по маршрута си до жп гарата.
Без обслужване са спирки „Зеленика“ и „Стадион Спартак“.
Надя Станева и Радка Кръстева са от потърпевшите, които преди са се качвали на спирка "Зеленика", която в момента не се обслужва. Те живеят на ул. "Люляк" и заедно с всички, които ползват градски транспорт в района, трябва да изминат голямо пешеходно разстояние, за да стигнат до спирка, от която да хванат удобен автобус за центъра на града.
Какъв е начинът да се стигне от ул. "Люляк" до центъра или до важни институции във Варна? Даниела Стойнова разговаря с почти 90-годишната Радка Кръстева, която търси варианти да отиде до централния клон на Пощата, за да си вземе пенсията. "Преди имаше малък клон на пощата в квартала, но го закриха и сега трябва да си вземам пенсията от Централна поща", възмущава се Кръстева.
Оказва се, че няма автобус, който стига директно до Централната поща, Катедралата или Кооперативния пазар. Въпреки това възрастната жена е намерила начин, който не е толкова удобен, но все пак е вариант: "Взимам 7-мицата, слизам на спирка "Струга", пресичам, там чакам 10-ката. Оттам слизам надолу. Така губя повече от час, за да сляза до пазара или до Пощата", допълни Кръстева. Неудобно е, казва тя, защото дори да използва автобус номер 7, той спира на СУ "Димчо Дебелянов". И пак трябва да се върви пеша. И то не малко.
Радка Кръстева се опитва да приеме всички предизвикателства с чувство за хумор. Тя дори има предложения към "Градски транспорт" за маршрут на автобуса. Подробностите чуйте в звуковия файл:
От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Българският политик, адвокат и общественик Стела Николова пише в социалните мрежи: "Свободата не ще екзарх, иска Караджата!"..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е потърсил представителите на партията в Общинската избирателна комисия (ОИК) във Варна, да гласуват срещу изтеглянето на кмета Благомир Коцев, заявиха от партията за NOVA. Борисов е заявил, че не желае..
Всички варненски университети участват в изложение "Моят избор, моето бъдеще" на територията на Висшето военноморско училище"Никола Вапцаров". Изложението се провежда по инициатива на Студентския съвет към ВВМУ с подкрепата на общината.В рамките на проявата, посетителите имат възможност да разгледат и учебно -материалната база на Морското училище...
Учители и ръководители на училище, свързани с обучението по православни християнски ценности и традиции от Варна участват в научно-практически семинар в курорта "Св.св.Константин и Елена " край Варна. Форумът е посветен на представянето на добри практики в обучението по религия и на 20-годишните на петите училища, свързани с темата в..
През нощта облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизточна четвърт и минимални температури ще са от 9°-14 във вътрешността, до 13°-16° по Черноморието, за Варна 15°. Утре облачността постепенно ще се увеличи до значителна, около и след обяд на места придружена с валежи от дъжд. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад, само над..
Планът на американския президент Доналд Тръмп за спиране на войната разбуни духовете в Украйна и в ЕС. Планът съдържа големи отстъпки от страна на Украйна, включително Киев да се откаже от някои територии и оръжия, както и значително да съкрати въоръжените си сили. В конституцията на страната трябва да бъде записано, че тя няма да се..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..