Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Денков: Аз нямам ментори и президентът не ми е ментор

Снимка: БТА

В новия бюджет е заложено увеличение на студентските стипендии, като минималната става 120 лева, а максималната се вдига от 180 на 200 лева. Това каза в Приморско министър-председателят акад. Николай Денков.

"Отваряме нова програма със сто милиона лева за ремонт на общежития, така че ако трябва да се приготвят проекти, казах им да говорят с техните ръководства, така че средства има, трябва организация. Отделяме и дванадесет милиона лева за ограждане и облагородяване на три студентски кампуса в студентски град. Увеличаваме и средствата за наградите, които получават най-добрите студенти".

Министър председателят коментира и критиките на президента Румен Радев, че сближаване с кабинета може да има, когато премиерът се абстрахира от менторите си.

"Аз нямам ментори, така че може би това е проблемът на президента, че и той не ми е ментор и няма други ментори и не искам повече да коментирам чужди думи", каза Денков.

"Институциите трябва да работят според това, което е заложено в Конституцията и законите. Този, който излиза от рамките е президентът", посочи още премиерът.

Източник: БНР Бургас

По публикацията работи: Мартин Николов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

На 13 октомври в Италия предстои национална четиричасова стачка на въздушния транспорт

На 13 октомври в Италия предстои национална четиричасова стачка – от 12:00 до 16:00 ч., на въздушния транспорт, съобщават от Министерството на външните работи (МВнР). Възможни са отмяна или забавяне на полети, особено на големите летища в страната, информират от Ситуационния център на ведомството. От министерството препоръчват на българските..

публикувано на 11.10.25 в 15:36
Златна есен

Не се очакват валежи в неделя във Варна

През нощта облачността ще увеличи и ще променлива, по-често значителна, но без валежи.  Ще духа слаб, по Северното Черноморие до умерен вятър от запад-северозапад, който привечер на много места ще стихне.  Минимални температури между 6° и 11°, максимални от 15° до 20°, за Варна минимална около 10°, максимална около 19°. Вълнение 2-3, в..

публикувано на 11.10.25 в 16:05

Липсват ваксини против грип във варненски аптеки

Очакват се големи количества противогрипни ваксини . Това увери пред БНР Николай Костов, председател на Асоциацията на собствениците на аптеки. Започнало е изписването от дистрибуторите . Тази година количеството "Инфлувак" ще е по-голямо, като 90 на сто от тази ваксина идва сега, обясни той. " Сега е моментът за ваксиниране ...

публикувано на 11.10.25 в 14:58
Наклонените бетонни блокове на охранителния канал

Мартин Златев: Входът на Западния охранителен канал в "Аспарухово" е пред срутване

Граждани на Варна са внесли в прокуратурата и РДНСК подписка, във връзка с няколко разрешителни за строежи върху дерета и канали в района на плаж „Кабакум“ и местностите „Карантината“ и „Зеленика“.   Това съобщи в предаването на Радио Варна „Позиция“ Мартин Златев, който е председател на ПК “Благоустройство и коменални дейности“ към Варненския..

публикувано на 11.10.25 в 13:33

Николай Владимиров: Новият свидетел срещу Благомир Коцев се сети година по-късно, че му е искан подкуп

Няма никаква организация в разследването по случая с варненския кмет Благомир Коцев. Това каза в ефира на обзорното предаване „Позиция“ единият от неговите адвокатиНиколай Владимиров. По думите на Владимиров самият съдебен състав е обърнал внимание, че това дело се води хаотично и неритмично. „Прокуратурата използва факта, че Коцев..

публикувано на 11.10.25 в 12:20

Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба на БЧК

Лоши са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст. Времето е облачно и мъгливо, по билата на планините има ураганен вятър. Температурите са от минус 2 до 5°. Вчера планинските спасители са оказали помощ на двама души, които са се загубили. Те са открити и заведени на..

публикувано на 11.10.25 в 11:25

Над 16 000 случая на вътреболнични инфекции са съобщени през 2024 г.

За 2024 г. в болниците в страната са регистрирани 16 188 случая на вътреболнични инфекции (ВБИ) при 14 912 души, като при един пациент може да се отчете повече от една ВБИ. Това казаха за БТА от пресслужбата на Министерството на здравеопазването (МЗ), цитирайки данни от Националния център по обществено здраве и анализи. Спрямо общия брой..

публикувано на 11.10.25 в 10:48