Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адвокат Петър Николов е кандидатът за кмет на Варна на "Български възход"

Адвокат Петър Николов е кандидатът за кмет на Варна на "Български възход". Това съобщи Стефан Янев, председател на партията. Янев уточни, че с номинацията си партията поставя началото на позитивна кампания за местните избори в цялата страна. Целта е да се търсят темите, които имат значение за хората.

Стефан Янев информира, че "Български възход" ще има кандидати за кметове в почти всички областни градове, включително в София, Пловдив и Бургас, издигнати от Инициативен комитет.

Координаторът на партията за Варненска област Диан Драганов съобщи, че в региона партията ще предложи кандидати за кметове в още две общини, както и листи за общински съветници в девет общини. 



Стефан Янев каза, че утре или вдругиден "Български възход" ще внесе в Централната избирателна комисия документите за регистрация за участие в местните избори.

"Идеята на партия "Български възход" е да търси подход към хората на България - да чуем техните проблеми, да сме в състояние да отговорим на техните желания, на техните идеи за подобряване на живота ни днес и утре... Мисля, че кампанията, която ще организираме тук във Варна с водач и кандидат за кмет адвокат Петър Николов, ще бъде посветена именно на проблемите на хората", допълни Стефан Янев:



"Приех да участвам в кампанията и да се кандидатирам на нашия град е, че в сегашната ситуация не виждам реален сериозен кандидат за кмет на града, който да защитава интересите на гражданите. Ние виждаме, че градът не се променя, не се развива, няма нови лица на хоризонта, които да ангажират гражданите, неправителствените организации по пътя към възхода на град Варна", каза адвокат Петър Николов:




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отбелязаха 185-годишнината от рождението на митрополит Симеон

185-годишнината от рождението на Варненския и Преславски митрополит Симеон беше отбелязана днес. Варненския и Великопреславски митрополит Йоан отслужи на гроба му в старите гробища архиерейска заупокойна света литургия и панихида, както и трисагий. Даниела Стойнова с репортаж от събитието.

публикувано на 15.02.25 в 14:27
Татяна Буруджиева

Татяна Буруджиева: БСП има нужда от рестарт. Партията рискува да остане без избиратели

Над 900 делегати на БСП от цялата страна се събраха днес в Националния дворец на културата (НДК) за участие в 51-ия конгрес на партията. Делегатите трябва да решат дали да бъде отменен прекия избор на председател. Този избор най-вероятно ще се проведе във втория ден на форума. В битката за поста са 14 кандидати, трима от общо 17 се оттеглиха от..

публикувано на 15.02.25 в 13:46
Мая Манолова

Мая Манолова: Бойкотът продължава на 20 февруари. Целта е да подкрепим малките магазини

Хранителните вериги отдавна са строшили пазарните принципи, тъй като имат господстващ пазарен дял в търговията на дребно на хранителни продукти. Това каза в обзорното предаване на Радио Варна„Позиция“, лидерът на "Изправи се, БГ!"   Мая Манолова. Според нея, ако за цялата страна, търговският дял на големите хранителни магазини е 65%, то в..

публикувано на 15.02.25 в 13:09

Продължава Конференцията по сигурността в Мюнхен

Втори ден на Конференцията по сигурността в Мюнхен, която събра световния политически елит. Очаквано преговорите за мир в Украйна се превърнаха в най-важната тема на форума. Очаква се на днешния втори ден на Конференцията да говори украинският президент Володимир Зеленски. Участие ще вземе и германският канцлер Олаф Шолц. Зеленски обяви, че мирни..

публикувано на 15.02.25 в 09:15

БСП решава дали председателя на партията ще продължи да се избира с пряк вот

Днес и утре БСП провежда своя 51-ви партиен конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение - председателят да се избира от Конгреса, а не чрез пряк вот. Предвижда се и дискусия дали да бъде..

публикувано на 15.02.25 в 08:32

Времето на 15 февруари- облачно и температури в широк интервал

Днес с умерен, преди обяд по северното Черноморие и временно силен вятър от север и североизток ще започне да нахлува студен въздух. Ще бъде предимно облачно, след обяд със слаби валежи от дъжд, които към края на деня в Лудогорието ще преминат и в слаб сняг. Максималните температури ще са в широк интервал- от 2°-7° в Североизточна България и по..

публикувано на 15.02.25 в 08:22

Засипаха с пръст скрития бункер в Морската градина

Обезопасиха изоставеното съоръжение в близост до Делфинариума в Морската градина. За да се предотврати всяка възможност за инциденти и пропадания, бяха засипани и заравнени с машина отворите, които се разкриха на повърхността на могилата над някогашното военно съоръжение, съобщават от общинската администрация. Преди да бъде засипан с пръст, обектът..

публикувано на 14.02.25 в 18:07