Ковид-сектор отваря в сградата на ДКЦ 1 "Св. Клементина"-Варна. Той ще работи всяка събота от 9 до 13 часа в сградата на бул. "Съборни" 40.
В сектора ще работят клинична и вирусологична лаборатории, в т.ч. PCR тестове и бързи антигенни тестове; сектор Образна диагностика - рентгенографии, ехографии, КАТ; както и дежурен лекар. Приемът е без записване, уточняват от лечебното заведение.
Причина за отварянето на сектора е нарастването на заболеваеостта от Ковид-19 Омикрон, допълниха от ДКЦ "Св. Клементина".
Симеон Иванов от Варна е носителят на Голямата награда от Националния литературен конкурс "Петя Дубарова". Церемонията от 28-ото издание се състоя снощи в Морското казино на Бургас, съобщи БНР Бургас . Симеон е на 18 години, ученик от Пета гимназия с преподаване на чужди езици (ГПЧЕ) "Йоан Екзарх". Той е част от литературния клуб "Касталия"..
Днес ще е облачно с валежи от дъжд които до обяд ще са интензивни в Югоизточна България с по-значителни количества. Следобед валежите ще намалеят и до края на деня навсякъде ще спрат. Ще духа умерен вятър от изток-североизток, който до вечерта постепенно ще отслабне. Максималните температури чувствително ще се понижат и ще са предимно между 11°..
Протест и шествие в защита на животните ще се проведе във Варна на 10 май, събота. Началото е от 11 часа до сградата на Община Варна. Шествието ще премине през бул. "Сливница", пешеходната зона на бул. "Княз Борис I" и площад "Независимост", съобщиха организаторите. Те настояват за спешни промени в Наказателния кодекс и искане за ефективни присъди за..
"В понеделник ще подам молба да бъда освободен от длъжността на секретар на президента по правните въпроси. Причината е предложението да се произведе референдум по конституционно недопустим въпрос, с което не мога да се съглася, съответно да подпомагам". Това написа самият Зарков в пост в профила си във фейсбук.
Президентът Румен Радев внася в Народното събрани е предложение за референдум с въпроса: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута - еврото през 2026 г.?". Това съобщи самият президент в извънредно обръщение към народа и Народното събрание тази вечер, предаде БНР. "България, като пълноправен член на ЕС, е изправена пред..
Булевард „Княз Борис I“ е отворен за движение и в двете летни, съобщи кметът на Варна Благомир Коцев във Facebook . Ремонтът приключи преди началото на летния сезон и с два дни по-рано от предвидения срок, отбелязва той. Проведени са изпитания и на трите водопровода, които минават по трасето на пътя, като настилките в нарушените участъци са..
Силен вятър е счупил клона, паднал на детска площадка до сградата на Филиала на Варненския драматичен театър. Дървото е от вид Копривка, което е разлистено и във видимо здраво състояние на дървесината, без кухини и сухи места. Това е констатирано при оглед на експерти от районната администрация след инцидента тази сутрин, коментира директорът на..