Европейската комисия е уведомена за исканията на протестиращите миньори и енергетици. Това заяви във Варна депутатът от ПП-ДБ Кирил Петков.
"Има диалог, който тече непрекъснато, за да спазваме условията, които те искат като едновременно с това да покрием желанията и на протестиращите, и на българската енергетика като цяло. И господин Борисов, и господин Пеевски всеки ден излизат и се хвалят с някаква добра стъпка напред. Това е изцяло нашата реформаторска програма. Планът за възстановяване и устойчивост всъщност беше реформаторската програма, която ние зададохме", категоричен беше Петков.
Депутатът Христо Иванов смята, че се прави всичко възможно за удовлетворяване на исканията на протестиращите.
"Бих призовал политическите играчи, които се изкушават да клатят лодката, да не се увличат, защото много лесно тя ще се обърне и всички ще бъдем на дъното", коментира ситуацията с протестите и блокадите Христо Иванов.
"Разпадане на правителството за всички е очевидно, че е изключително опасно. То не би могло да доведе до никакви решения, а само до още по-голямо задълбочаване на кризата. Ситуацията с миньорите се дължи преди всичко на факта, че много дълго време не са се решавали тези проблеми. Тези хора всъщност нямат яснота и то от много години, защото от години няма диалог с тях. Истината е, че има и пазарни възможности, и финансови средства, с които да се решат всички проблеми. В момента виждаме по-скоро експлоатиране на страхове, тласкане на хората по пътя към дестабилизацията, отколкото отговорно поведение", допълни Иванов.
Според него е налично необходимото мнозинство за съдебната реформа и до 7-8 месеца можем да имаме нов главен прокурор и реформиран Висш съдебен съвет.
Атанасов заяви, че ще се търси широка подкрепа за реформата в службите и според него е необходимо да се приложи германският модел.
„Известно е, че нашите служби не са ефективни. Сливането на разузнаванията е много стара идея. Наложително е, по простата причина, че нашите две разузнавателни служби много често са в нездрава конкуренция помежду си. Не е добре, защото е хубаво да се събира на едно място и да се анализира информацията, а не от два канала да се изпраща информация на министър-председателя. Той не е анализатор. Германия - най-модерната държава - има единна разузнавателна служба“, каза още Атанасов.
Всички язовири на територията на община Провадия попадат в графата „рискови“, а тези, които стопанисва общината се нуждаят от сериозни ремонти. Това каза в интервю за Радио Варна Борис Кирилов, ръководител звено „Отбранително мобилизационна подготовка“ и Гражданска защита в община Провадия. Няма опасност от преливане на язовирите на този..
Обстановката на територията на община Каварна е спокойна, съобщи ст. специалист при отдел "Информационно и техническо обслужване" при местната администрация Галя Великова. Няма подадени сигнали за бедстващи хора и коли, водоподаването е нормално, има ток навсякъде. Великова допълни още, че вчера на два пъти е била задействана системата за ранно..
Всяко дере, което не е почистено, е рисково, а когато се строи в дере, рискът е 100-процентов, въпросът е кога ще стане. Това обобщи за Радио Варна инж. Людмил Икономов, корабостроител и експерт по устойчиво развитие. Защо купуваш имот, построен в скат, защо си вземаш апартамент до дере, попита още Икономов. Всеки сам за себе си е първият лекар и..
В пристанище Констанца, Румъния, с официална церемония започна седмата активация на Противоминната военноморска група в Черно море MCM BLACK SEA, в която от състава на ВМС на Република България участие вземат базов мночистач „Шквал“ с командир капитан III ранг Светослав Андонов и двама офицери, заемащи длъжности съответно в бреговия и походния щаб на..
Под ръководството на Окръжна прокуратура във Варна продължава работата по разследването на инцидента, възникнал по време на автомобилно състезание край Варна, при който един човек загина, жена пострада тежко, а други шестима бяха ранени по-леко. Както Радио Варна съобщи вчера, кръвната проба на 29-годишния водач на спортния автомобил е отрицателна за..
Варненски пилоти и фенове се събират днес в Районния център по трансфузионна хематология във Варна, за да дарят кръв за 27-годишната Албена Стоянова Станчева, пострадала тежко по време на автомобилното състезание край Варна. Те призоват всеки, който има възможност, да дари кръв днес. Имената на момичето са Албена Стоянова Станчева. Тя е..
Обстановката в област Добрич във вторник сутрин е нормална и спокойна. Служители на пожарната са оказали съдействие за контролирано отводняване в сградата на Горското стопанство. Към 7.00 часа днес в областта няма населени места без електрозахранване с продължителност на прекъсване повече от 6 часа. Има обаче авария на Помпена станция Тервел, заради..