Голям успех за Еди Пенев

Автор:

Еди Пенев спечели световната чалъднж купа на земя за 2023 година, след като спечели два от шестте старта на веригата. Живеещият и трениращ в САЩ национал триумфира в състезанията проведени във Варна и в Осиек (Хърватия) и с актив от 85 точки грабна престижното отличие. Негови подгласници станаха Кристофър Мезарош (Унгария) с 80 точки и Ахмед Ондер (Турция) с 65 точки.
С представянето си през годината Йордан Александров заслужи две трети места в крайното класиране съответно на успоредка и на висилка. В подреждането на успоредка Александров натрупа сбор от 51 точки, като отстъпи първите две места на Кристофър Мезарош (Унгария) с 66 точки и на Олег Верняев (Украйна) с 60 точки.
В ранглистата на висилка опитният българин стъпи на третата позиция със събрани 43 точки. Пред него са Тин Сърбич (Хърватия) с 61 точки и Артур Мариано (Бразилия) с 50 точки.
Пет точки пък разделиха младата ни надежда Божидар Златанов от призовата тройка в подреждането на прескок. Възпитаникът на Сергей Стоянов се нареди четвърти с актив от 50 точки. Носител на Купата е арменецът Артур Давтян с 60 точки, следван от Назар Чепурний (Украйна) със същия актив и Ботонд Молнар (Унгария) с 55 точки.
Кевин Пенев, който спечели квота за олимпийските игри в Париж догодина, след като се нареди на 8-мо място във финала на световното първенство в Антверпен зае 9-то място на този уред със събрани 30 точки.

Сериозен интерес за участие в 27-то ретро класик рали "Нептун" във Варна. Надпреварата стартира днес и ще завърши около 17.00 ч с финал пред Община Варна. В надпреварата при ретро автомобилите участниците са 13, а в 4-то Еко рали има 8 участници. Най-интересно ще бъде в село Бенковски, където ще има 8 етапа точна езда

публикувано на 11.05.24 в 12:16

Още една квота за борбата

Юлияна Янева донесе четвърта квота за българската борба, след като спечели срещу монголката Даванасан Амар с 4:1 в полуфиналите при 76-килограмовите на олимпийската квалификация в Истанбул.  Преди това визи взеха класиците Семен Новиков (87) и Айк Мнацаканян (77), както и Биляна Дудова (62).  Мими Христова загуби полуфиналната си среща от китайката..

публикувано на 11.05.24 в 12:10

Групата на "Спартак" за мача с "Литекс"

Старши-треньорът на ФК Спартак Варна Росен Кирилов определи групата за двубоя от 32-ия кръг на Втора лига с Литекс. Срещата е в събота, 11-и май от 18 ч. Двата тима ще се срещнат за 68-и път. Във всички 67 официални мача до сега, Спартак има 22 победи, 12 равни и 33 загуби с голова разлика 83:105. В Б група / Втора лига са 32 мача, в които Спартак има..

публикувано на 11.05.24 в 12:09

Стартира ретро рали "Нептун"

Във Варна днес дадоха старт на 27-мото клас и рали "Нептун" и четвърто Еко Рали "Нептун",  втори кръг от Националния ретро шампионат. Старт в 11.00 ч. Участниците потеглят от Варна в посока с.Здравец, след това към Аврен и стигат до село Садово. В с. Бенковски са предвидени 9 етапа точна езда. Първото ретро рали "Нептун" е проведено през 1996 година. Общо..

публикувано на 11.05.24 в 12:08

Първата ни ракета Григор Димитров отива на трети кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Рим

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 9,09 милиона евро, предаде БНР. Поставеният под номер 8 Димитров, който почиваше в първия рунд, елиминира японския левичар Йохихито Нишиока със 7:5, 6:4 след 97 минути игра.  Съперник на Димитров в третия кръг ще..

публикувано на 10.05.24 в 16:52

Много силен военен шампионат оп лека атлетика се проведе във Варна. Състезанието беше на стадион "Младост". Представители от всички поделения и военни учебни заведения, които развиват тази дисциплина бяха във Варна и мериха сили за призовите места.

публикувано на 10.05.24 в 14:40

Днес имаше пресконференция за предстоящия тази неделя 9-ти маратон "Варна". Пресконференцията се състоя в Общината, а тук можете да проследите цялото събитие и да чуете подробностите.

публикувано на 10.05.24 в 14:15